Hamilton se po restartu závodu cítil jako “idiot”

Lewis Hamilton si sice připsal vítězství v GP Portugalska 2021, ale udělal chybu, která mohla všechno ovlivnit.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 2. 05 2021 — Jiří Košta

Když zajížděl Safety Car do boxů, tak byl na první pozici Valtteri Bottas, který si určoval tempo pro restart. Nicméně Hamilton zaváhal a ztratil rychlost, naopak Max Verstappen mu byl v zádech, a navíc se dostal v první zatáčce před Brita na druhé místo. Netypická chyba pro sedminásobného šampiona, která způsobila dramata během portugalského závodu.

„Celou dobu jsem se soustředil na Valtteriho před sebou, ale pak jsem se jen na malý zlomek podíval do zrcátka, kde je Verstappen. A zrovna v ten moment, v ten daný moment, se Valtteri rozjel, takže jsem ztratil,” prozrazuje Hamilton důvod ztráty své pozice.

„Poté jsem měl možnost se “vytáhnout” za Valtterim, ale já jsem uhnul, a nechal jsem tak tuto možnost Verstappenovi. Opravdu jsem si v ten moment říkal, “ty jsi idiot”.

Max byl super rychlý na rovinkách, hned od restartu. Možná jsem měl pocit, že se musím dotáhnout, ale v ten moment už byl odstup dost velký, neměl jsem k dispozici ani DRS. Musel jsem shromáždit své myšlenky a udělat pár vylepšení ve svém řízení, a pak znovu začít s útokem.

Jakmile jsem to udělal, samozřejmě jsem se přiblížil a Max udělal malou chybu, která mě pak dostala do pěkné pozice při výjezdu ze zatáčky 5, a poté už jsem jen musel držet rozestup po zbytek onoho kola. Vyšlo to, a tak jsem ho mohl předjet,” dodává Brit.

Polestar 0: Karbonově neutrální vůz od roku 2030