Hamilton se kaje za incident v boxech

Lewis Hamilton svou chybou dost možná připravil Mercedes o vítězství v GP Bahrajnu. I proto se za incident v boxech týmu omlouval.

Štítky: GP Bahrajnu Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 16. 04 2017 — Josef Nekvinda

Slušně zaděláno na vítězství měl Mercedes už po sobotní kvalifikaci. Téměř půl sekundy jej dělilo od nejbližší konkurence v podobě Sebastiana Vettela. Už v první zatáčce nedělního závodu se ale právě Vettel přes Hamiltona přesypal. Další podstatným mezníkem pak byly první pit stopy. Vettel se pokusil o undercut, načež krátce po jeho výjezdu vinou havárie Lance Strolla a Carlose Sainze byl na trať povolán Safety Car.

K zastávkám u svých mechaniků toho využily mimo jiné oba mercedesy, přičemž Hamilton si na zádech vezl Daniela Ricciarda. Čekat ale musel na to, až mechanici odbaví týmového kolegu Bottase, a tak při nájezdu do pit lane výrazně zpomalil a zbrzdil Ricciarda. Později vedení závodu uznalo za vhodné Brita za tento prohřešek penalizovat pěti sekundovým trestem. U jeho licence navíc přibyly 2 trestné body.

„Jel zbytečně pomalu a svou rychlost při nájezdu do pit lane nepředvídatelným způsobem měnil. Nejdříve snížil rychlost na 57 km/h a následně zrychlil na 75 km/h a blokoval tak vůz číslo tři,“ znělo oficiální prohlášení vedení závodu.

Nebýt této situace, mohl by Mercedes usilovat o vítězství. Hamilton si však svou chybu uvědomil a svému týmu se po závodě omluvil.

„Byl to velmi těžký závod, který už nezačal nejlépe. Situace v pit lane byla moje vina, takže se týmu omlouvám za tuhle ztrátu. Snažil jsem se to dohnat, ale devatenáct sekund bylo příliš. Dal jsem do toho všechno, co jsem mohl, nicméně Ferrari dnes odvedlo skvělou práci.

Pochopitelně je to zklamání. Ztratil jsem body pro tým, zvláště když potenciálně můžete vyhrát závod. Je to určitě trpký konec, ale je to tak jak to je. Vše, co k tomu mohu říci je, že jsem tam nechal vše, co jsem mohl,“ sypal si popel na hlavu Hamilton, který rovněž nezapomněl poděkovat Bottasovi za to, že se mu v závěru závodu nepletl do cesty.

Diskuse k článku

Napsat komentář