Hamilton se obává zvýšeného tlaku v důsledku ztráty na Vettela

Lewis Hamilton se obává zvýšeného tlaku, který by mohl nést na svých bedrech, pokud se jeho ztráta na vedoucího Sebastiana Vettela bude nadále zvětšovat.

2 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 13. 07 2017 — Šimon Trantina

Hamiltonovi se nepodařilo Němce stáhnout ani v uplynulé Velké ceně Rakouska, kde byl sice Mercedes nejrychlejším týmem, zradila jej však nečekaná výměna převodovky a poklesnutí o pět míst na startu. Ani kvalifikace nebyla z jeho strany povedená, zmohl se pouze na třetí místo a vyjel tedy z osmé startovní příčky, což vyústilo ve slabé čtvrté místo.

Lídr šampionátu Vettel na Red Bull Ringu dojel druhý a zvětšil tak svůj náskok na čele o dalších šest bodů, již poněkolikáté letos využil Hamiltonovy smůly. Smůly, která ho postihla zejména v Ázerbájdžánu, kdy kvůli poruše ochranného lemu okolo hlavy přišel o jednoduché vítězství a spoustu bodů.

V nedělní Velké ceně Rakouska zvítězil druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas, který se nyní v šampionátu jezdců nachází pouhých patnáct bodů za Hamiltonem, přestože již má na kontě jeden nedokončený závod.

„Nemám křišťálovou kouli, ale mohu říci, že teď to moc dobře nevypadá,“ ví Hamilton. „Zbývá ještě však dlouhá cesta, vše se může otočit vzhůru nohama během jednoho závodu, ale pokud se bude moje ztráta zvětšovat, tlak na mě bude silnější. Nebudeme si moci dovolit nedokončit závod, což je pro většinu z nás nevyhnutelné. Myslím, že se něco stane u Sebastiana, Kimiho taky, u mě je to samozřejmě také možné, protože se mi ještě nic vážného nepřihodilo. Většinou to bývá jednou za rok.

Mezera mezi mnou a Vettelem není obrovská, ale pokud mě postihne technický problém, mohla by se pohybovat mezi třiceti a čtyřiceti body. Nevím, pokud by se mi podařilo takovou ztrátu stáhnout. To, že odstartujete z osmého, místo třetího místa, vás hodně ovlivní, ale udělal jsem, co jsem mohl,“ řekl Brit po skončení GP Rakouska.

Hamilton byl v průběhu této sezony ze svých neúspěchů, za které nemohl, velmi frustrovaný. Podle něj za těmito emocemi stojů úsilí, které ve svou práci vynakládá. „Vesměs jsem spokojen, s tím, jakou práci zatím odvádím. Je důležité, aby všichni, kdo nás pozorují, s námi, jezdci, měli trpělivost. Nevím, jestli můžu mluvit za sebe, ale je na místě, abych měl radost pokaždé, kdy zajedu dobrý výsledek a nebral to jako samozřejmost.

Nezáleží na tom, jestli jde o druhé, třetí nebo páté místo. Jednou se to nepovede, a pak jste zklamaní, protože své práci věnujete ze sebe všechno. Pokud nejste, ukazujete tím, že vám to je vlastně jedno. Já se o svou práci a závodění zajímám více než o cokoli jiného.

A někdy se s neúspěchem vyrovnávám těžko, někdy jsem schopen se rychle sebrat a jít dál. To, že jsem někdy zklamaný, neznamená, že jsem nevděčný, to by si měli všichni, co komentují zapamatovat.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Hamilton se obává zvýšeného tlaku v důsledku ztráty na Vettela”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Prosím Lousie65, aby pochopil, že na svém webu si budeme psát, o čem budeme chtít. Děkuji.

  Louis65:
  Zajimalo by mne, o co nas ctenare tyto kecy obohati.
  Prosim redakci, aby si priste tyto cancy pilotu odpustili. Dekuji.

 2. Louis65 napsal:

  Zajimalo by mne, o co nas ctenare tyto kecy obohati.
  Prosim redakci, aby si priste tyto cancy pilotu odpustili. Dekuji.

Napsat komentář