Hamilton se obává, že v závodě nebude předjíždění možné

Piloti Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas po kvalifikaci rozhodně neprojevovali nikterak přehnaně velké nadšení. Zbyla na ně totiž až druhá řada.

Štítky: GP Mexika Mercedes Zveřejněno 29. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamiltonova výchozí pozice není ideální, do Grand Prix Mexika totiž odstartuje až jako třetí za Vettelem a Verstappenem. „Odvedli dobrou práci, očividně jsou velmi rychlí. Dal jsem do toho vše. Upřímně, poslední kolo mohlo být o pár desetinek lepší, ale klukům vpředu bych se asi nevyrovnal. Vyvážení bylo v pořádku, ale potřeboval jsem více rychlosti,“ přiznal po kvalifikaci Hamilton.

Ten se obává, že v závodě diváci neuvidí příliš předjíždění. „Obecně je start místem pro to, kde to můžete udělat. Jinak se nedá předjíždět, pojede se na jednu zastávku. Bude to ‚vláček‘, ale když dobře odstartuju nebo když budu schopen být blízko čelu během zastávek… kdo ví?“ zamýšlí se Brit, kterému v případě Vettelova vítězství stačí nejhůře páté místo k zisku mistrovského titulu.

Spokojený s kvalifikací nemohl být ani Valtteri Bottas, který skončil čtvrtý. Ve třetí části měl přitom jediný pokus, když ten první musel přerušit po chybě, které předcházelo vyhnutí se pomalu jedoucímu Verstappenovi. Podle komisařů se ale Nizozemec neprovinil tak, aby bylo nutné jej trestat. Co na to Bottas?

„Ze dvanácté zatáčky vyjel tak pomalu, ovlivnil moji stopu do další zatáčky, kde jsem probrzdil. Takže rozhodně mi zničil kolo. Nevím, jestli si za to zaslouží trest, o tom já nerozhoduji. Nevím, co přesně stojí v pravidlech. Vím jen to, že my pokazil kolo a měl jsem jediný pokus ve třetí části, namísto dvou. Asi by měl být potrestán,“ říká Fin, k němuž se přiklonil i šéf Mercedesu Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář