Hamilton se nijak neprovinil, ale o 200 km/h rychlejší Sirotkin s obviněním nesouhlasí

Ruský pilot Williamsu Sergej Sirotkin souhlasí s tím, že se Lewis Hamilton při jejich vzájemném incidentu nedopustil žádného prohřešku. Sportovní komisaři situaci ani nijak neprošetřovali.

Štítky: Lewis Hamilton Sergej Sirotkin Zveřejněno 10. 11 2018 — GPF1.cz

Oba piloti se na své rychlé kolo teprve připravovali. Sirotkin potřeboval své pneumatiky zahřát, neboť byly studené. Proto jel tak rychle. Hamilton si naopak držel odstup od pilotů před ním.

Hamilton za incident překvapivě obvinil Sirotkina. Měl by se prý poučit

„Měl jsem pneumatiky chladnější o 27 stupňů oproti plánu,“ vysvětlil Sirotkin. „Musel jsem proto tlačit na pilu. Jel jsem rychle take zatáčkou č. 11 a Hamilton byl pomalý a připravoval se na své kolo. Jelikož jsem jel tak rychle, nečekal jsem, že by se mi Hamilton pokusil udělat místo.

V posledním momentu mě spatřil a uhnul. Byl jsem tak o 200 km/h rychlejší než on. Bylo hodně těžké se mu vyhnout. Ale nemyslím si, že by udělal cokoli špatně. Byla to prostě situace, ve kterém jsem trochu neobvykle musel jet hodně rychle, ale to se může stát.

Rozhodně ale nesouhlasím s tím, že to z mé strany byl neuctivý manévr. Když se na to podíváte obecně, jsem jedním z těch, kteří ostatní na dráze respektují nejvíc. Tím spíš auta na čele, která bojují o titul. Byl jsem ve své vlastní situaci. Musel jsem jet rychle, abych do pneumatik dostal nějakou teplotu. I když jsem věděl, že to nebude stačit. Ale rozhodně pro mě nepřicházelo v úvahu, abych zpomalil a zbytek přípravného kola dojel v takovém tempu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář