Hamilton se bojí, že na vysoké teploty Mercedes řešení nemá

Mercedes má před sebou domácí závod na Hockenheimringu, kde by rád navázal na double z Britských ostrovů. Jenže s ohledem na tropické teploty, které sužují v posledních dnech Evropu, to nebude mít německá stáj lehké při svém 200. závodu ve formuli 1.

Štítky: GP Německa Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 26. 07 2019 — Martina Nová

V letošní sezoně už Mercedes na horké podnebí doplatil. Při GP Rakouska panovalo obdobně teplé počasí a Stříbrné šípy zaznamenaly nejméně úspěšný víkend. Hamilton skončil třetí a Bottas pátý. Právě britský závodník otevřeně přiznal, že se vlivu vysokých teplot obává. „Mám pocit, že kdyby bylo opravdu horko, budeme mít potíže. Snažíme se na takové závody více připravit, nejsou pro nás tak snadné. Bude to výzva,“ řekl před pátečními tréninky Lewis Hamilton.

„Rozhodně nám sedí víc déšť. Nemáme moc možností, jak se přizpůsobit teplu. Jedná se o mnohem větší problém s designem, když se auto zahřeje, není snadné to změnit… Doufejme, že to bude v pořádku,“ přiblížil situaci vedoucí muž šampionátu.

Ve městě Geilenkirchen, které je vzdáleno několik stovek kilometrů od Hokenheimu, byla ve čtvrtek naměřena nejvyšší teplota v celém Německu – 40,5°C. Nicméně předpověď počasí hraje do karet právě Mercedesu. V pátek večer by měla přijít bouřka s následným ochlazením. Dokonce je šance, že by se Hamiltonovy prosby splnily a v neděli by mohlo i pršet.

Právě na německou trať se Stříbrné šípy rozhodly nasadit nový balíček úprav, který by dle Valtteriho Bottase měl alespoň z části vyřešit potíže s chlazením. „Je jasné, že chlazení je naší velmi slabou stránkou. Zavedli jsme novou aktualizaci chladicích systémů, což by mělo být efektivnější. Nicméně si nejsem jistý, jestli to počítá i se závoděním ve čtyřiceti stupních,“ obává se Fin. „Přivezli jsme také nový aero balíček, který by měl využít celého výkonu auta. Uvidíme, jak to půjde, ale já osobně mám jediný cíl na tento víkend. Vyhrát závod,“ neskrýval ambice Bottas.

Přestože není jisté, jaké podmínky nastaví počasí v neděli na Hockenheimringu, jedno je jisté už teď. Jezdci Mercedesu půjdou tvrdě za vítězstvím. Německá automobilka totiž o probíhajícím víkendu slaví nejen svůj 200. závod v královně motorsportu, ale také 125 let od prvního nasazení svého vozu do motoristického sportu. Pro tuto vyjímečnou událost mají také monoposty speciální lakování, které připomíná právě první závodní auto.

Diskuse k článku

Napsat komentář