Hamilton se během tréninků cítil dobře, Bottas se trápil

Hamilton doufá, že se společně s týmem dokáže ještě zlepšit. Bottas vzal chybu z prvního tréninku na sebe a věří ve vyrovnaný závod.

Štítky: GP Singapuru Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 20. 09 2019 — Lukáš Podstata

Lewis Hamilton byl s úvodním výkonem v ulicích Singapuru spokojený. „Cítil jsem se v autě opravdu dobře, takže doufám, že to tak zůstane celý víkend. Dařilo se mi dobře pracovat s pneumatikami, a pokud se dostanete do správného rytmu, je to vždy krásné kolo. Opravdu jsem si tréninky užil.“

Brit ale dodává, že je ještě několik aspektů, které může společně s týmem doladit. „Určitě máme několik oblastí, které můžeme během víkendu vylepšit, a to je vždy dobré,“ říká Hamilton.

Týmový kolega Valtteri Bottas v prvním tréninku havaroval a sám pilot přiznal, že to byla jenom jeho chyba. „Ztratil jsem kontrolu nad zádí svého monopostu. Víte, tento okruh vám žádnou chybu neodpustí.“

Fin již s opraveným vozem zasáhl do druhého volného tréninku, ale na svého týmového kolegu Lewise Hamiltona ztratil přes jednu vteřinu. Bottas si myslí, že jeho auto nebylo úplně ve stoprocentní kondici. „Nejsem si jistý, co se v druhém tréninku dělo. Při každém kole jsem postrádal dostatečné tempo. Musíme se na to společně s týmem podívat. Jediné, co vám v tuto chvíli můžu říct, je, že jsem měl problémy s řídícím systémem,“ vysvětluje své pomalé tempo v druhém tréninku Bottas.

Pilot Mercedesu také vyzdvihl dnešní výkon svého týmového kolegy a předpokládá, že v neděli to bude velmi zajímavý závod. „Lewis byl dnes ve skvělé formě. Myslím si, že v závodě to bude mezi třemi nejlepšími týmy hodně vyrovnané,“ věří finský pilot.

Diskuse k článku

Napsat komentář