Hamilton: S Nicem máme povoleno závodit zcela svobodně

Mercedes znovu postaví oba svoje jezdce do první řady. V kvalifikaci na GP Itálie 2014 Lewis Hamilton porazil Nica Rosberga a odstartuje z pole position.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 6. 09 2014 — Zuzana Kulichová

Mercedes znovu postaví oba svoje jezdce do první řady. V kvalifikaci na GP Itálie 2014 Lewis Hamilton porazil Nica Rosberga a odstartuje z pole position.

Od Velké ceny Španělska 2014 se dnes poprvé Lewisi Hamiltonovi vydařila kvalifikace podle jeho představ. Brit porazil svého týmového kolegu a ještě do zítřejšího závodu odstartuje z první příčky.

„V předvečer zítřejšího závodu mám výbornou náladu,“ raduje se mistr světa z roku 2008. „Jsem velmi hrdý na své mechaniky a inženýry. Společně se mnou překonávají těžkosti, skvěle pracují, dávají dohromady auto, pomáhají mi vyhrávat. Dnešního výsledku jsme dosáhli společně tím, že jsme pracovali jako jeden tým. Je skvělé, že Mercedes znovu obsadil celou první řadu startovního pole.“

Duo Mercedesu v první řadě zřejmě opět nabídne divákům zajímavou podívanou. „Máme s Nicem svobodu. Můžeme spolu bojovat stejně jako dřív, k tomuhle rozhodnutí došlo minulý týden. Všechno tedy pokračuje podle původního klíče. Doufám, že se nám zítra podaří získat double, uděláme pro to všechno, co bude v našich silách.

Doufám také v to, že nás čeká zajímavý souboj s Williamsem, myslím, že se to bude fanouškům líbit. Cítím, že jsem na zítřejší závod připraven,“ míní Hamilton.

Nico Rosberg sice v dnešním duelu se svým týmovým kolegou prohrál, nicméně výsledek dnešní kvalifikace ho těší a věří, že uspěje i v závodě.

„Vždycky to bývá tak, že jsme rychlejší na jedné sadě gum a pomalejší na druhé. Pokud bychom měli mluvit o mém výkonu, nezajel jsem měřené kolo úplně dobře. Z tohoto pohledu není druhé místo špatným výsledkem. Zítra nás čeká dlouhý závod, ve kterém se může stát cokoliv. Je potřeba dobře odstartovat a úspěšně zajet celý závod.

Všechno je znovu o práci týmu. Je dobře, že na Monze, která se tak moc liší od ostatních tratí, náš tým znovu dominuje. Dneska byla samozřejmě jenom kvalifikace, nevíme, jak se bude situace vyvíjet v závodě. Tým skvěle plní svoji práci,“ pochvaluje si Rosberg.

Formu týmu si pochvaluje i vedení Mercedesu. „Gratuluji celé stáji po takto intenzivním víkendu a speciálně také našim kolegům v Brixworthu. Je opravdu impresivní vidět šest motorů značky Mercedes-Benz na nejlepších šesti pozicích v kvalifikaci v Monze,“ radoval se Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář