Hamilton, Russell a šéfové Mercedesu komentují prodloužení spolupráce do roku 2025

Lewis Hamilton a George Russell podepsali smlouvy s Mercedesem do roku 2025.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 31. 08 2023 — GPF1.cz

Lewis bude za tým jezdit v sezonách 2024 a 2025 a bude pokračovat v historické spolupráci, která mu zajistila šest titulů mistra světa jezdců a osm titulů mistra světa konstruktérů. Od svého nástupu do továrního týmu získal Lewis 82 vítězství a 78 pole position a stal se tak nejúspěšnějším jezdcem v historii tohoto sportu. Prodloužení smlouvy zajišťuje pokračování nejúspěšnější dvojice týmu a jezdce v historii Formule 1 nejméně do 13. roku.

George prodloužil spolupráci, která poprvé začala v roce 2017, až do konce sezony 2025. Tehdy osmnáctiletý jezdec se připojil k juniorskému programu týmu a poté se vypracoval až do F1. Poté, co se stal hvězdou Williamsu, byl v roce 2022 povýšen na partnera Lewise Hamiltona a v loňské Velké ceně Sao Paula získal své první vítězství ve velké ceně.

Lewis Hamilton k tomu řekl:

“Každý den sníme o tom, že budeme nejlepší, a uplynulých deset let jsme se společně snažili tohoto cíle dosáhnout. Být na vrcholu se nestane přes noc nebo za krátkou dobu, vyžaduje to odhodlání, tvrdou práci a obětavost a bylo nám ctí zasloužit se o zápis do historie s tímto neuvěřitelným týmem.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

Nikdy jsme nebyli hladovější po vítězství. Poučili jsme se z každého úspěchu, ale také z každého neúspěchu. Nadále se honíme za svými sny, pokračujeme v boji bez ohledu na výzvu a znovu zvítězíme. Jsem vděčný týmu, který mě podporoval na trati i mimo ni. Náš příběh nekončí, jsme odhodláni společně dosáhnout dalších úspěchů a nepřestaneme, dokud se nám to nepodaří.”

George Russell komentoval:

“Od roku 2017, kdy jsem se k tomuto týmu připojil v rámci juniorského programu, jsem s ním vyrůstal. Je to můj domov a je fantastické, že můžeme náš speciální vztah prodloužit o rok 2025. Po loňském nástupu do závodního sedadla Mercedesu jsem chtěl odměnit důvěru a víru, kterou do mě Toto a zbytek týmu vložili. Získat loni první pole position a vítězství v závodě byl nezapomenutelný pocit. Ještě důležitější však je, že bylo skvělé pracovat se všemi v Brackley a Brixworthu na pokroku s naším vozem a posouvat náš vývoj kupředu. Jejich loajalita, vize a tvrdá práce jsou inspirující.

Za posledních 18 měsíců jsme udělali několik významných kroků a jako tým jen sílíme. Jsem nadšený, že mohu pomoci pokračovat v budování tohoto tempa i v letech 2024 a 2025, kdy se budeme nadále soustředit na návrat na samou špičku.”

Toto Wolff, generální ředitel a šéf týmu, pokračoval:

“Pokračovat v naší současné sestavě jezdců bylo jednoduché rozhodnutí. Máme nejsilnější dvojici na startovním roštu a oba jezdci hrají v týmu klíčovou roli, která nás posouvá vpřed. Síla a stabilita, kterou nám poskytují, bude klíčovým stavebním kamenem pro náš budoucí úspěch.

Naše partnerství s Lewisem je jedním z nejúspěšnějších v historii tohoto sportu. Vždy bylo formalitou, že budeme pokračovat společně – a je pro nás všechny povzbuzující, že to můžeme veřejně potvrdit. Jeho kvality jako čistě závodního jezdce dokreslují jeho pozoruhodné výsledky na tratích; během našich společných let se však z něj stal pilíř a vůdčí osobnost našeho týmu. Tyto vůdčí schopnosti jsou klíčové, protože se soustředíme na to, abychom opět bojovali o titul mistra světa. Jako největší globální hvězda F1 hrál také klíčovou roli při formování našich závazků v oblasti rozmanitosti, inkluze a udržitelnosti, které budou základem našeho úspěchu v nadcházejících letech.

George je vůdčí osobností své generace. Splatil důvěru, kterou jsme mu projevili, když jsme ho povýšili na závodní sedadlo v roce 2022. Jeho první pole position v Maďarsku a první vítězství ve Velké ceně v Sao Paulu byly výraznými momenty minulé sezony. Jako jezdec kombinuje rychlost ostrou jako břitva s houževnatostí pravého bojovníka. Přináší však také inteligenci a smysl pro detail, které mu pomohou nadále růst, rozvíjet se a dále se zlepšovat. Do týmu se přirozeně hodí a jsme rádi, že jsme s ním prodloužili spolupráci i na další roky.”

Markus Schäfer, nevýkonný předseda představenstva a technický ředitel společnosti Mercedes-Benz AG, dodal

“Lewis si vytvořil vztah ke společnosti Mercedes-Benz hned na začátku své kariéry. Za tu dobu získal sedm titulů mistra světa jezdců, 103 vítězství v závodech, 195 umístění na stupních vítězů a 104 pole position. Jeho ambice a odhodlání vítězit nemají obdoby. Jeho bezmezná pozitivita a vášeň posouvat sebe i tým vpřed jsou trvalým zdrojem hrdosti a inspirace pro všechny, kteří jsou spojeni s týmem i širší skupinou Mercedes-Benz.

George je od roku 2017 také nedílným členem rodiny Mercedes-Benz. Poté, co se zapojil do juniorského programu týmu, rok od roku dále roste a dosahuje vynikajících výsledků. Sledovat jeho první vítězství ve Velké ceně bylo neuvěřitelným okamžikem a ukázalo jeho obrovský talent. Silný vztah, který George a Lewis mají, je vynikající a poskytuje týmu pevnou platformu.

Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v této cestě s oběma jezdci, a těšíme se na další společné úspěchy v budoucnosti. Vím, že celý tým je motivován pro zbytek sezóny a pokračování v budování dynamiky do roku 2024 a dále.”