Hamilton raději bojuje proti Ferrari než proti Bottasovi

Pětinásobný mistr světa Lewis Hamilton postrádá Ferrari a Sebastiana Vettela v bojích o první příčky.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 07 2019 — Jiří Košta

Lewis Hamilton je na cestě vstříc šestému titulu mistra světa. Brit stále miluje závodění, ale přál by si více soubojů proti Ferrari, nikoliv jen proti týmovému kolegovi Valtterimu Bottasovi.

„Miluji závodění, miluji ten závodní element. Loni jsem opravdu miloval souboje proti Ferrari. Přál jsem si, aby souboj dne byl proti vozům Ferrari. Je to jiné, když závodíte proti vlastnímu týmu. Vždy jsem říkal, že raději budu bojovat proti Red Bullu a Ferrari, ale momentálně tomu tak není,” říká pilot Mercedesu.

Hamilton vyhrál pošesté domácí závod, ale ohrožoval ho pouze týmový kolega. Ferrari ani Red Bull se tentokrát nepřiblížil, i když minulý závod obsadili jejich jezdci první a druhou příčku v cíli. Podle Hamiltona se zlepší i výkony Sebastiana Vettela, který je letos podprůměrný.

„Opravdu věřím tomu, že se to zvrátí. Je to pro něj těžké, ale je to čtyřnásobný mistr světa. Vzchopí se, najde se a najde ten pocit, který potřebuje k tomu, aby byl v dalším závodě zase silnější. To je to, co dobří atleti dělají.”

Diskuse k článku

Napsat komentář