Hamilton působí uzavřeně a mrzutě

Podle britského televizního experta a bývalého jezdce formule 1 Martina Brundla je Lewis Hamilton jiným člověkem, než byl dříve. Projevuje se to například ve vztahu vůči médiím.

Štítky: Lewis Hamilton Martin Brundle Zveřejněno 26. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

Brundle strávil za mikrofonem už 25 let a Hamiltonovu kariéru sleduje od začátku jeho vstupu do F1 v roce 2007. Svého krajana tak má slušně načteného. I proto mu neušla nedávná změna v jeho chování. „Už se k němu nedá dostat tak snadno jako dřív. Ale je to celosvětová mega hvězda a si je trochu unavený všemi těmi požadavky na rozhovory, které na něj jakožto média klademe.

Ne vždy, když s ním dělám rozhovor, se cítím dobře,“ přiznává Brundle. „Občas mám pocit, jako bych mu říkal: ‚Lewisi, to jsem já, za těch let jsme spolu přece už dělali tolik rozhovorů a známe se tak dlouho‘.

Mate mě jeho chování. Zjistil jsem ale, že jakmile se uklidní, už to jede jako po másle. Navíc si nejvíce užívám komentování právě jeho jízdy. Sledovat ho od první zatáčky úvodního kola sezony, jak nakonec získává sedmý titul mistra světa vloni v Turecku, bylo výjimečné,“ přiznává.

Ke své vlastní kariéře pak dodává: „Nevěřím tomu, že to je už moje 25. sezona, ale jak by řekl Lewisi, cítím se požehnaně. Myslel jsem, že Jenson Button, David Coulthard nebo Mark Webber mě smetou a nahradí, ale nejsem si jistý, že jsou připraveni odkomentovat celou sezonu a obětovat tomu tolik, co já.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Brundle (@martinbrundlef1)

Mezi současnými i bývalými jezdci se Brundle těší velké popularitě.