Hamilton podle Rosberga přemýšlí nad ukončením kariéry

Lewis Hamilton přiznal, že závěr letošního roku s ohledem na jistý titul mistra světa svým způsobem vypustil. Podle Nika Rosberga se navíc s ohledem na to, že Brit sdělil týmu, že nechce tolik cestovat, může jednat o indikaci brzkého ukončení kariéry současného šampiona.

Štítky: Lewis Hamilton Nico Rosberg Zveřejněno 28. 11 2017 — GPF1.cz

Lewis Hamilton je čtyřnásobným mistrem a ve svých 32 letech se zřejmě může těšit na pohádkový kontrakt s Mercedesem. Podle některých expertů na něj ještě před koncem kariéry čeká štace ve Ferrari. Poněkud jiného názoru je ale Nico Rosberg, šampion sezony 2016, který týden po jejím skončení ohlásil konec kariéry.

Podle Rosberga by něco podobného mohl nyní udělat i Hamilton. „V letošním roce naznačil, že nechce tolik času trávit cestováním. To by neudělal, kdyby neuvažoval o konci kariéry,“ prohlásil Rosberg, který byl v Abú Dhabi osobně přítomný. To, že před sezonou pomýšlel Hamilton na konec kariéry, to ostatně sám jezdec Mercedesu přiznal, průběh šampionátu ho ale prý znovu motivoval.

„Teď máme spoustu sponzorských akcí a tak, ale jsem si jistý, že další měsíc si sedneme s lidmi v týmu a budeme jednat o nové smlouvě. Teď už zmizel všechen tlak,“ je rád Brit. Tomu se závěr roku, konkrétně závody od Mexika, kde získal titul, moc nevyvedl – nezískal ani pole position, ani vítězství v Grand Prix. To jej ale nechává klidným.

„Nemám z toho žádné obavy. Je jasné, že když vyhrajete šampionát, něco se stane. Po Mexiku jsem hodně slavil, tak to prostě je. Stále jsem řídil relativně dobře, ale neřekl bych, že na sto procent jako ve zbytku sezony. Můj spánek a energie se pro poslední závody určitě změnily. Zkusil jsem to všechno vrátit do normálu, ale když se nepřipravujete pořádně, nemáte správné výsledky. Netrápí mě to. Příští rok se vrátím ve formě, jakou jsem měl v druhé polovině letošní sezony,“ varuje Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář