Hamilton překvapen rychlostí Ferrari, očekává maraton

Lewis Hamilton otevřeně přiznal svou překvapenost rychlostí Ferrari, upozorňuje ale, že nedělní závod není sprintem, ale spíše maratonem. Mercedes nicméně potřebuje aplikovat chytrou strategii.

Štítky: GP Singapuru Lewis Hamilton Zveřejněno 16. 09 2017 — Tomáš Richtr

Ačkoli dal do kvalifikace podle vlastních slov úplně všechno, je na startu Lewis Hamilton až pátý. Byl poražen oběma jezdci Ferrari a také Red Bullu. Mercedes se v ulicích Singapuru trápí tradičně.

„Že to bude těžké jsme věděli už při cestě sem,“ uznal Hamilton. „Máme to tu těžké každý rok. Že to bude náročné, s tím jsme počítali, ale takhle rychlé Ferrari jsme neočekávali. U Red Bullu jsem čekal to, co předvedli. Chováme ale naději. Z auta jsem dostal maximum. Dal jsem do toho všechno. Vymáčkl jsem z toho úplně všechno.

Na téhle trati se nedá předjíždět. Bude to jedna velká kolona. Příležitost představují start a strategie. Safety car. Bude to dlouhá hra. Je to maraton, ne sprint,“ řekl Hamilton a dodal, že navzdory nečekané rychlosti Ferrari bude Mercedes na zbývajících tratích rychlý.

Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas skončil za ním se ztrátou 0,7 sekundy. Oba stojí ve třetí řadě startovního roštu. Co na to Fin? „Ztráta je rozhodně velká. Před dvěma týdny v Monze to pro nás bylo hodně dobré, teď máme potíže. Jen to zvýrazňuje to, že máme stále problémy s generováním přítlaku a mechanické přilnavosti na podobných tratích. Na tom musíme zapracovat.

Zkusili jsme hodně rozdílných nastavení během víkendu, udělali velké změny, větší než obvykle, protože jsme neměli rychlost. Pro zítřek nemáme auto dostatečně rychlé na pódium, to je prostě fakt. Možné to bude, až budeme silní ve všech oblastech,“ tuší Bottas.

Mercedes před Singapurem sužují obavy

Diskuse k článku

Napsat komentář