Hamilton předpokládá, že Mercedes dožene Red Bull ještě před koncem sezony

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton věří, že se Mercedes zlepšuje. Brit by mohl být podle vlastních slov ke konci sezony v pozici, kdy bude moci vyzvat Red Bull. Pilot německé automobilky má naději po dvojitém podium Mercedesu ve Španělsku.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 11. 06 2023 — Vašek Štěpánek

Mercedes měl stejně jako vloni poněkud rozpačitý start do sezony. Černé šípy znovu vsadily na koncept vozu s ‚nulovými‘ bočnicemi. To se nakonec ukázalo jako mylné řešení a v ulicích Monte Carla nasadil německý tým výrazně poupravený vůz.

Monopost W14 dostal nové ‚standardní‘ bočnice, výrazně bylo poupraveno také zavěšení jak předních, tak zadních kol. Aby toho nebylo málo, Mercedes nasadil také novou podlahu. Co se Monaka týče, výrazný posun vpřed nebyl zaznamenán.

V Barceloně už ale Mercedes vypadal silněji. Kvalifikace sice nebyla optimální, ale závodní tempo v nedělní Grand Prix vyděsilo nejednoho soupeře. Je Mercedes zpět nebo byl víkend v Barceloně jen šťastným momentem?

Samotný Lewis Hamilton po Barceloně mírní očekávání, uznal ale, že jeho tým zaznamenal velký posun vzhůru a snad bude mít forma Mercedesu i nadále vzestupnou tendenci. „V tuto chvíli rozhodně s Red Bullem bojovat nemůžeme.

Myslím, že jsou tak o půl sekundy na kolo rychlejší než my. Je to docela hodně, ale je to menší ztráta než vloni. My teď nasadili nějaká vylepšení a určitě nám pomohla. Stále se ale musíme s novým vozem naučit lépe pracovat.

Barcelona nám sedla, trefili jsme správné nastavení a odjeli jsme z ní se spoustou bodů. Je to rozhodně pozitivní, ale určitě nás nepasuji do role vyzyvatele Red Bullu, alespoň ne v této fázi sezony,“ rozpovídal se Hamilton.

Kdy ale bude Mercedes schopen bojovat s rudými býky? „V této chvíli se to těžko určuje, ale pevně věřím, že díky dalším věcem, které se chystají, bychom je mohli začít ohrožovat před koncem letošní sezony. Samozřejmě, pokud půjde vše hladce.

Red Bull bude také dále vyvíjet, takže se musíme ujistit, že naše vylepšení budou efektivnější než jejich a budeme postupně snižovat ztrátu. Jak už jsem ale řekl, dříve, než ke konci sezony s nimi nebudeme moci bojovat.

Musíme přemýšlet také o roce 2024, ten je pro nás důležitý! Příští sezonu musíme začít na té samé úrovni jako Red Bull a v průběhu roku je porazit,“ dodal britský závodník, který nepřímo potvrdil, že s Mercedesem zůstane minimálně i příští rok.