Hamilton pracuje s Mercedesem na nové mnohaleté smlouvě

Lewis Hamilton naznačil, že je blízko uzavření nové dlouhodobé smlouvy s Mercedesem navzdory neuspokojivé sezoně s německou automobilkou.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 29. 10 2022 — Jiří Košta

Sedminásobný šampion F1 v této sezoně ještě nezískal pole position a v aktuálním pořadí se propadl na šesté místo. Vzhledem k tomu, že v kalendáři pro rok 2022 zbývají jen tři závody, Hamiltonovi vážně hrozí, že zaznamená svůj nejhorší výsledek v historii.

Po srdcervoucí přestřelce v posledním kole proti Maxovi Verstappenovi v Abú Dhabí existovaly obavy, že Hamilton na konci sezony 2021 odstoupí. A jeho zklamaný začátek současné sezony tyto obavy jen přiživil.

Sedmatřicetiletý jezdec však nyní oprášil tvrzení, že se chystá odejít do důchodu, prohlášením, že prodlouží svou současnou smlouvu s Mercedesem.

„Uzavřeme další dohodu. Řekl bych, že si sedneme a probereme to v příštích několika měsících. Mým cílem je být i nadále s Mercedesem. Jsem s Mercedesem od svých 13 let. A je to opravdu moje rodina. Mercedes-Benz se mnou zůstal v dobrém i zlém,” říká Brit.

„Drželi se mnou ve všem, co se dělo v roce 2020. Drželi mě přes mé chyby a se mnou bojovali přes vzestupy a pády.”

To, co bylo opravdu zlomové, bylo prostě věřit, že sport něco takového udělá, že se to stane, vzhledem k tomu, že existuje tolik lidí, na které spoléháte.

Chci pokračovat v závodění. Miluju to, co dělám. Dělám to 30 let a nemám pocit, že bych měl přestat. Myslím, že si v současné době stále vydělávám dobře. Chci se zlepšit, ale pořád…

Jsem tu z čisté lásky k práci v organizaci, ve které jsem. Takže ano, budete se mnou muset zůstat. Budete to se mnou ještě muset vydržet,” dodává Hamilton.

Chevrolet Equinox EV oficiálně odhalen