Hamilton pracuje jiným, unikátním způsobem, chválí Russell

Vítěz loňské Grand Prix Brazílie George Russell si všímá věcí, kterými se jeho zkušený stájový kolega Lewis Hamilton liší od ostatních. Podle britského mladíka je sedminásobný šampion unikát, který si rád dělá věci po svém, a to mu zaručilo úspěchy v královně motorsportu.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 20. 01 2023 — Vašek Štěpánek

George Russell a Lewis Hamilton se stali týmovými kolegy teprve vloni, když se mladík po třech letech přemístil z Williamsu do Mercedesu, a i když nebyla sezona 2022 pro stříbrné šípy kdoví jak úspěšná, bude na ni Russell rád vzpomínat.

Vítěz jednoho závodu poukazuje především na zkušenosti, které dokázal v posledních dvanácti měsících získat. Russell je rád, že jeho ‚mentorem‘ byl právě Hamilton, od kterého se naučil především kvalitní spolupráci s týmem.

Zároveň Russella zaujal Hamiltonův způsob příprav na závody, jízda samotná a také, kolik ve skutečnosti dělá mimozávodních aktivit. „Lewis je neuvěřitelně unikátní charakter. Myslím si, že jeho způsob života je inspirativní nejen pro nás piloty.

On [Hamilton] si zkrátka dělá věci po svém, nekouká na ostatní, nezajímá ho to. Ví, co je pro něj nejlepší a všechny aktivity a povinnosti, které s naší prací souvisí, dělá svým vlastním unikátním způsobem, a proto je podle mě tak úspěšný.

Věřím, že každý velký závodník si musí najít svou vlastní cestu. Žádný šampion není stejný a neexistuje žádný návod, jak se stát mistrem světa. Každý má v něčem výhodu a jinde slabiny, a tak záleží na tom, jak tyto extrémy člověk vybalancuje.

Lewis našel způsob žití, který mu přinesl sedm titulů mistra světa. On musí být pod neustálým tlakem, dělá spoustu věcí mimo F1 a neumí odpočívat. Někomu zase vyhovuje klid a rád se všemu straní,“ zamýšlí se Russell.

Pilot Mercedesu přirovnal Hamiltona ke třem tenistům. „Řekl bych, že filosofie své vlastní cesty funguje ve všech sportech. Když se podívám na tenis, vidím tam Federera, Nadala nebo Djokovice – je to úplně to samé jako v F1.

Všichni tři mají na kontě stejné tituly, přesto je každý jiný. Takže ano, sezona 2022 byla pro mě z jistého úhlu pohledu tou nejlepší. I když jsem nebojoval o vítězství a o titul, zjistil jsem, že i já si budu muset najít svůj vlastní styl, pokud zde chci uspět,“ má jasno Russell.

Jestli bude junior stříbrných šípů bojovat o titul už letos není jasné. Drobná změna pravidel by podle všeho měla jít na ruku právě Mercedesu. Jestli této příležitosti dokáže Russell využít a vyzve sedminásobného šampiona k boji o titul ukáže jen čas.