Hamilton pomohl Vettelovi, ten Räikkönenovi, jen Bottasovi nepomohl nikdo!

Ze čtveřice pilotů Bottas, Hamilton, Räikkönen a Vettel na dnešní kvalifikaci nejvíce tratil ten první jmenovaný - finský pilot Mercedesu. A důvod je celkem prostý. Pomáhal Hamiltonovi. Který zase pomáhal, ačkoli neplánovaně, Vettelovi a ten zase Räikkönenovi, který kvalifikaci vyhrál. Za vším stojí pohotová rozhodnutí Ferrari vyslat své jezdce za dvojici pilotů Mercedesu.

Štítky: Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 1. 09 2018 — GPF1.cz

Bottas bude stát na startu GP Itálie čtvrtý, se ztrátou 0,537 sekundy na vítězného Räikkönena a 0,362 sekundy na kolegu Hamiltona. Bottas ale z těchto rozdílů nemá špatné pocity. Protože zatímco všichni ostatní dokázali využít takzvaného slipstreamu, aerodynamického vaku vytvářeného za formulí na rovinkách, Bottasovi takovou službu nikdo neposkytl.

V posledním kvalifikačním pokusu Q3 vyjeli závodníci do rychlého kola v pořadí Bottas – Hamilton – Vettel – Räikkönen. Piloti Ferrari chytře vyjeli za soupeři z Mercedesu. Důsledkem toho dokázal Vettel využít slipstreamu od Hamiltonova mercedesu. A Räikkönen zase od Vettelova.

Bottas ale nikoho takového před sebou neměl.

„Vše jsem ztratil na ztratil na rovinkách,“ hořekoval Bottas. „Ve srovnání s Lewisem.“

Piloti Mercedesu mají těžkosti se stabilitou svých formulí při brzdění do velmi pomalých šikan v první sekci okruhu.

„Auto je hodně těžko ovladatelné. Je jednoduché zablokovat kola,“ dodal Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář