Hamilton pochválil svého možného týmového kolegu

Sedminásobný šampion byl po kvalifikaci na GP Belgie plný slov chvály na adresu George Russella, který s Williamsem získal druhé místo. Hamilton současně uznal, že nebýt nehody, patrně by jej porazil i Lando Norris.

Štítky: GP Belgie Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 28. 08 2021 — Vašek Štěpánek

Poslední část kvalifikace byla kvůli velké nehodě Landa Norrise z McLarenu na nějakou dobu pozastavena. Pilot Mercedesu nakonec obsadil třetí místo, před ním zítra odstartují z pole position Max Verstappen a druhý George Russell.

„Byl to náročný den. Snažil jsem se zůstat klidný a soustředěný. Gratuluji Maxovi, odvedl skvělou práci a zaslouží si být první. Co se mých kol v Q3 týče… první bylo docela dobré, ve druhém jsem se ale poněkud trápil.

Musím také pochválit George, jel opravdu fantasticky. Tihle dva (Verstappen s Russellem) odvedli v závěrečné fázi skvělou práci. Jsem také velmi rád, že je Lando v pořádku. Nebýt nehody, troufnu si říct, že by byl tady nahoře společně s námi, nejspíše by mě i porazil. Měl neskutečné tempo a možná by i vyhrál. Snad bude na trati fit,“ uvedl Hamilton.

Norris byl preventivně převezen do nemocnice na rentgenová vyšetření. Pilot McLarenu si stěžoval na svůj loket, nakonec je vše v pořádku a smí se zúčastnit závodu. V tuto chvíli je Norris klasifikován na 10. místě, ve hře je ale i start z boxů.

Druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas tak skvělý den nezažil. Fin se kvalifikoval až na osmém místě a přičteme-li k tomu pětimístnou penalizaci z předešlého závodu, je Bottas rázem na 13. příčce. Hamilton uznal, že je kvůli tomu v zítřejším boji o vítězství v jisté nevýhodě.

„Nevím, co se stalo s Valtterim. Bohužel, mám kolem sebe oba Red Bully a tuším, že Valtteri má k tomu všemu ještě penalizaci, takže bude daleko. Z hlediska strategie to bude při závodě těžší, ale svou roli bude hrát i počasí.

Pokud budeme mít v závodě přechodné podmínky, dá se něco vymyslet. Celkově ale doufám, že nebudeme mít takový liják jako dnes, už kvůli fanouškům, kteří museli na tribunách jistě promoknout,“ dodal Brit.