Hamilton po kvalifikaci: Ferrari má snad tryskový režim

Mercedes během tréninků nevypadal jako favorit na pole position. Nakonec se Lewisi Hamiltonovi povedlo do první řady probojovat, nicméně Valtteri Bottas skončil v kvalifikaci pátý. Toto Wolff je ale rád za konečný výsledek a Lewis Hamilton doufá, že alternativní strategie volby pneumatik jim pomůže trumfnout Ferrari.

1 Štítky: GP Ruska kvalifikace Mercedes Zveřejněno 28. 09 2019 — Martina Nová

Mercedes se díky Hamiltonovi dokázal vyšvihnout alespoň na druhé místo, Valtteri Bottas skončil pátý. Na startovním roštu se však Fin o jednu pozici posune dopředu v důsledku penalizace Maxe Verstappena, který skončil čtvrtý. Dle šéfa Mercedesu Toto Wolffa získalo Ferrari výhodu až osmi sekund na rovinkách a díky tomu Charles Leclerc vyhrál již čtvrtou pole position v řadě.

„Jsem opravdu šťastný za celý tým, Lewis dostal z auta maximum, pro Valtteriho to je trochu ostuda, jelikož vytáhl z vozu také maximum, přesto skončil pátý. Se sedmi až osmi desetinami sekundy ztráty na rovinkách oproti Ferrari se toho tolik udělat nedá. Je to dost velká ztráta,“ vysvětloval Wolff. „Měli jsme mnoho povedených sezon a hodně skvělých závodů, nyní máme před sebou další výzvu, abychom bojovali.“

Hamilton vyhrál tři předchozí kvalifikace na ruskou Grand Prix, tentokrát se alespoň probojoval do první řady díky druhému nejrychlejšímu času. „Byla to náročná kvalifikace. Kluci z Ferrari mají na rovinkách nějakou šílenou rychlost,“ udivoval se Brit.

„Dostali se na jinou úroveň. Ten ‚party mode‘, o kterém se mluvilo u nás, je úplně něco jiného než tohle… To je snad nějaký ‚jet mode‘ (tryskový režim),“ prohlásil v rozhovoru po kvalifikaci Hamilton. „Dal jsem do toho absolutně všechno, co jsem mohl. Tým odvedl skvělou práci. Jsem tak rád, že se to všechno spojilo, nečekal jsem, že se dostaneme do první řady, takže jsem opravdu spokojený.“

Oba závodníci Mercedesu odstartují do závodu na střední směsi pneumatik, oproti tomu Ferrari na měkkých gumách. Německá stáj se pokouší tak vymyslet alternativní strategii, aby vymazala svou ztrátu na Scuderii. „Jsme v posledních závodech oproti nim pozadu, mají velkou sílu, takže jsme zkusili změnit strategii. K první zatáčce je dlouhá cesta, což není nejlepší pro start na tvrdší pneumatice. Zkusím s Charlesem bojovat, ale bude to těžké,“ vyhlíží nedělní závod Lewis Hamilton.

Podle Hamiltona v tom bude něco silnějšího, než je 'party mode' Mercedesu, asi nějaký 'jet mode'… 🤔

Zveřejnil(a) GPF1cz dne Sobota 28. září 2019

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton po kvalifikaci: Ferrari má snad tryskový režim”

  1. trencherman napsal:

    Ferrari má už třetím rokem nejlepší motor, pouze vždy měli šasi na prd. Teď už vyladili aerodynamiku a auto funguje na 100%. Záleží už jen na schopnostech pilotů. Proto je Charles před Hamiltonem a uplakánek za ním. Ale rusí pitomci určitě zase přijdou s nějakou strategií, aby uplakánkovi utřeli slzičky a dostali jej dopředu.

Napsat komentář