Hamilton po druhém titulu prožívá nejlepší pocity, jaké kdy měl

Novopečený šampión Lewis Hamilton si užívá druhý titul, Nico Rosberg sportovně uznal, že Angličan byl letos nejlepší v poli.

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 23. 11 2014 — Filip Fikejz

Novopečený šampión Lewis Hamilton si užívá druhý titul, Nico Rosberg sportovně uznal, že Angličan byl letos nejlepší v poli.

U Mercedesu věděli, že jeden z jejich jezdců bude po Velké ceně Abú Dhabí slavit titul mistra světa. Stal se jím Lewis Hamilton, který si v závodě připsal jedenácté vítězství sezony. Nico Rosberg dojel po technických problémech čtrnáctý.

Hamilton zavzpomínal na sezonu 2008, kdy se z titulu radoval rovněž až v posledním závodě po souboji s Felipem Massou. „Je to v mém životě velký den. Rok 2008 byl mimořádný, ale pocity, které mám teď, ho výrazně převyšují. Je to ten nejlepší pocit, jaký jsem kdy měl,“ rozplýval se v cíli dvojnásobný šampión.

„Byl to neuvěřitelný rok. Nemůžu uvěřit, jak úžasné to celé bylo – příchod do tohoto týmu, když lidé říkali, že to byla špatná volba, kroky, které jsme udělali minulý rok,  a tento rok je neuvěřitelný. Chci se ujistit, že jsem všem poděkoval,“ zdůraznil.

Hamilton porazil Rosberga už na startu, poté si vedení hlídal, i když ho v závěru stahoval Massa. Angličan vyjádřil také respekt ke svému týmovému kolegovi. „S Nikem jsme měli během roku neuvěřitelnou bitvu. Poznali jsme se roku 1997, vždy jsme si říkali, že by bylo úžasné závodit ve stejném týmu a bojovat o titul mistra světa,“ zavzpomínal. „Odvedl dnes úžasnou práci. Je smutné vědět, že jeho vůz nebyl dostatečně rychlý, aby mohl bojovat, ale bylo milé, že za mnou před chvílí přišel.“

Rosberg ztratil vedení už na startu, navíc před polovinou závodu přišly problémy s pohonnou jednotkou. „Jsem velmi zklamán. Měl jsem dnes dobrou šanci. Nevyšlo to, ale nakonec to nerozhodlo, protože Lewis vyhrál přímočarý závod. Nechci mluvit o svých dnešních potížích. Zasloužil si vyhrát dnes a zasloužil si vyhrát i šampionát,“ uznal sportovně. „Letos byl trochu lepší, tak si to plně zasloužil. Byl letos nejlepším jezdec ve startovním poli,“ uznal sportovně.

Také Němec si pochvaloval skvělou bitvu, která provázela celou sezonu. „Proto závodím. Bylo to samozřejmě velmi intenzivní, ale také fantastické. Bylo neuvěřitelné mít tak vynikající auto,“ liboval si.

Rosberg navíc díky svému férovému jednání v Abú Dhabí získal zpět přízeň fanoušků, kteří na něj po kontroverzní kolizi s Hamiltonem při Velké ceně Belgie bučeli. „Tento víkend to byla neuvěřitelná zkušenost. Nikdy jsem nepociťoval takovou podporu fanoušků z celého světa, dokonce i těch britských, kteří tu pochopitelně byli většinou kvůli Lewisovi. Ale bylo pěkné vidět po kvalifikaci, že mě uznávají, respektují a tleskají mi,“ děkoval.

Hamilton vyhrál víc závodů, Rosberg víc kvalifikací. Za jedenáct pole position si Němec vysloužil nově udělovanou trofej. „Na tom mohu příští rok stavět. V posledních dvou letech jsem byl lepší v kvalifikacích, ale musím se zlepšit v závodech a chystám se na to. Nebude to jednoduché, ale vím, o jaké oblasti se jedná, zaměřím se na to,“ ujistil.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton po druhém titulu prožívá nejlepší pocity, jaké kdy měl”

  1. Rendy napsal:

    Velká gratulace Lewisovi, zasloužený titul, letos byl v závodech opravdu nejlepší. 🙂 A respekt Nicovi, že uznal svou porážku jako chlap a je taktéž výborný pilot. 🙂

Napsat komentář