Hamilton oponuje Verstappenovi. Tohle je závodění, říká
Lewis Hamilton přirovnává závodění pod novými pravidly k závodění na motokárách.
Před pár dny jsme psali o tom, jak si Max Verstappen a Lewis Hamilton prohodili své role, což svým vyjádřením v Japonsku druhý jmenovaný nepřímo potvrdil.
Verstappen z nových pravidel nadšený není. Vadí mu způsob šetření a styl závodění přirovnává k Mario Kart. Jeho pocitu rozhodně nepomáhá ani výkonnost jeho Red Bullu, který zatím na špičku nestačí. Hamilton naopak považuje tento způsob závodění za zábavný.
“Když se podíváte na motokáry, je to totéž,” argumentoval Hamilton. “Lidé jezdí sem a tam, sem a tam, nikdy se nemůžete odtrhnout. Nikdo nikdy nenazval motokáry jo-jo závoděním. Je to nejlepší forma závodění. Formule 1 nebyla nejlepší formou závodění už dlouho. Ze všech aut, která jsem za 20 let řídil, je tohle jediné auto, které můžete skutečně projet vysokorychlostními zatáčkami a úplně neztratit všechno, co máte. Můžete zůstat vzadu.”
“Měli jsme DRS, což si myslím, že bylo tak trochu náplastí na ten problém, kdy se v zatáčkách nedalo dostatečně přiblížit. Teď máme rozdíl ve výkonu, ale ten rozdíl ve výkonu je malý. Ale když se dostanete dopředu a auto za vámi s vámi udrží krok, osobně si to užívám mnohem víc, protože tam bylo nejvíce předjíždění a nejlepší souboj, jaký jsem měl možná od Bahrajnu před lety s Nicem,” odkázal Hamilton na památný souboj s tehdejším týmovým kolegou Nicem Rosbergem při GP Bahrajnu 2014.
“Takhle by závodění mělo vypadat. Mělo by to být tam a zpět, tam a zpět. Nemělo by to být tak, že uděláte jeden manévr a tím to končí. Takže já osobně mám rád tento druh závodění. Jen potřebujeme, aby se všechny ostatní týmy přiblížily, abychom měli více takových bitev mezi týmy.”
















