Hamilton vítěznou strategii odmítal už před závodem

Přestože Grand Prix na Hungarorirngu nepřinesla tak strhující závod jako v Německu, díky souboji Verstappena a Hamiltona do posledních kol bylo o zábavu postaráno. Britovi se povedlo dostihnout Nizozemce díky strategii dvou zastávek v boxech, i když z prvu zpochybňoval nápad Mercedesu.

Štítky: GP Maďarska Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 4. 08 2019 — Martina Nová

Stratégové Red Bullu a Mercedesu předvedli v GP Maďarska neskutečnou podívanou. Německá stáj se tu rakouskou snažila vyprovokovat k dřívějšímu pitstopu, ale neúspěšně. Nakonec přeci Verstappen zajel do boxů dříve než Hamilton a udělal dobře, Brit nestihl najet na svého soka dostatek vteřin.

Jezdec Mercedesu se ale dostal do přímého souboje, ve kterém však povyjetí mimo dráhu další pokus o předjetí vzdal. Jenže Němci vytáhli eso z rukávu v podobě druhé zastávky k výměně pneumatik na měkčí sadu. Red Bull nemohl odpovědět dalším pit stopem, Verstappen by okamžitě přišel o vedení. Hamilton nejprve nerozuměl zvolené strategii, poté se ale v rádiu musel omluvit.

„Promiňtě, že jsem o vaší strategii pochyboval. Bylo to hodně riskatní, ale jsem vám vděčný, že jsme to udělali. To je tak skvělý, kluci!“ nezkrýval nadšení britský závodník. „Cítím se unavený, což je taky správně. Opravdu jsem moc vděčný za tento den a za tým, který mě neustále žene až na hranu sil a dává mi šanci vítězit.“

O to cenější vítězství pro Mercedes a Lewise Hamiltona je, když průběh víkendu nebyl ideální. „Celý víkend jsme měli problémy s brzdami, měl jsem trochu starosti, ale udělali jsme několik změn a snažil jsem se z auta dostat maximum. Vím, že kdyby tu dnes byl Niki, smekl by před námi čepici,“ vzpomenul Brit na zesnulého Nikiho Laudu.

Zároveň také složil poklonu Maxi Verstappenovi. „Bylo těžké se před něj dostat, bránil se skvěle a já nevěděl, jestli dokážu vymazat ztrátu 19 sekund. Jen jsem se snažil soustředit a jet každé kolo jako v kvalifikaci,“ přiblížil pocity v závěru závodu Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář