Hamilton odmítá přijmout, že má opravdovou konkurenci, myslí si Red Bull

Poradce Red Bullu Helmut Marko věří, že tlak, který Verstappen na Hamiltona buduje, povede k chybám pilota Mercedesu v průběhu celé sezony. Bude to ale stačit k celkovému vítězství v šampionátu?

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 30. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Helmut Marko si myslí, že neobvyklá chyba Lewise Hamiltona na Imole je výsledkem tlaku, který na britského jezdce působí mladý vyzyvatel Verstappen. Marko svého svěřence podporuje. Podle Rakušana bude rok 2021 pro Mercedes a Hamiltona zatím největší výzvou v boji o mistrovské tituly.

„V posledních letech neměl Mercedes a Hamilton žádného vyzyvatele. Letos na ně ale tlačíme a budou pod tlakem. Pochopitelně tak na to musí (Mercedes a Hamilton) nějakým způsobem reagovat.

Bylo úžasné sledovat boj mezi Maxem a Hamiltonem hned v úvodu závodu na Imole. Lewis se nevzdal a tlačil se na vnější straně trati, i přesto, že tento souboj nemohl vyhrát, to bylo zcela zřejmé. Jen to dokazuje fakt, že Hamilton nechce přijmout pozici, ve které se nově nachází.

Když sedíte v autě a bojujete s vaším rivalem, je to jen o vás. Nezáleží na týmu, ani na strategii, je to pouze boj muže proti muži. To je přesně to, co se fanouškům líbí a o čem potom mluví, u nás v zákulisí týmu se pro změnu buduje velké napětí,“ popisuje Marko.

Marko se také zamyslel nad svým životem a nad tím, jak dlouho bude ještě schopen pro Red Bull pracovat, jelikož Rakušan nedávno dosáhl 78 let.

„Dokud budu fyzicky a mentálně v pořádku, chci zde zůstat. Jsem nadšený pro aktuální i budoucí projekty. Po dlouhé době jsme se dostali do pozice, ze které můžeme bojovat o titul a já chci být u toho,“ uzavřel Marko.