Hamilton očekává, že druhá polovina sezony bude stejně intenzivní jako ta první

Úřadující šampion Lewis Hamilton předpovídá, že ani ve druhé polovině letošní sezony nebudou fanoušci ochuzeni o jeho dramatické souboje s Maxem Verstappen a tím pádem i potenciální kolize…

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 27. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Oba mají na svědomí několik ostrých bitev a dokonce i šťouchanců, vše pak vyvrcholilo vzájemnou kolizí v Silverstone. „Bude to těsné, ve druhé polovině sezony to bude těžké,“ očekává Lewis Hamilton, který bude před Verstappenem bránit osmibodový náskok na čele šampionátu.

„První polovina roku byla určitě jedna z nejtěžších a očekávám, že ve druhé polovině to bude skoro stejné, ne-li těžší. Na začátku jsme věděli, jak dobrý Red Bull bude. Z minulosti jsme znali jeho rychlost a konkurenceschopnost. V průběhu sezony to pro nás bylo těžší, měli jsme nelehké období, ale vrátili jsme se zpět jako vždycky,“ těší Brita.

Ten neplánuje k druhé polovině sezony přistoupit nijak defenzivně, fanoušci se tak mohou těšit na pokračující souboje s Verstappenem. „Nemám pocit, že bych měl být opatrnější než na začátku roku,“ má jasno Hamilton.

Na rozdíl od pilota Red Bullu nezažívá hvězda Stříbrných šípů první boj o titul, přesto je pro Hamiltona letos situace odlišná, v minulosti totiž bojoval hlavně s týmovým kolegou Nikem Rosbergem.

„Pokud mám být opravdu upřímný, je to stejné, ať už bojujete s týmovým kolegou, nebo s jiným týmem. Liší se jen způsob vaší práce. Když bojujete s kolegou, máte menší skupinu v rámci vlastní stáje, na rozdíl od celého týmu bojujícího s jiným soupeřem. Tohle je mnohem příjemnější způsob,“ dodává Hamilton, který bude usilovat o páté vítězství v Belgii.