Hamilton o Verstappenovi velmi pochvalně: Nebude snadné ho porazit

Lewis Hamilton vidí největší hrozbu ve zbytku letošní a v celé příští sezoně nikoliv ve svém týmovém kolegovi, ale v pilotovi Red Bullu Maxi Verstappenovi.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 21. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

„Je to velký talent, je rychlý a konzistentní. Není snadné porazit tak mladého kluka, co má našlápnuto k tomu, stát se šampionem,“ smeká před Nizozemcem šestinásobný šampion a hned dodává příklad potvrzující jeho slova.

„Na konci posledního závodu zajel nejrychlejší kolo, a to jsem na to tlačil, jak se jen dalo. Red Bull má skvělé auto, které se podle mého pořád zlepšuje, takže si myslím, že mezi námi dvěma to bude ve zbytku sezony těsné.

Sjednocení režimů motoru nakonec Red Bullu pomohlo přiblížit se Mercedesu

Přijdou okruhy, které mohou hrát ve prospěch Red Bullu. V další sezoně budeme mít podobná auta, takže si myslím, že v nadcházejcích dvanácti měsících uvidíte nejtěsnější závodění mezi námi dvěma a našimi týmy,“ má jasno Hamilton. Je však otázkou, jak moc Red Bull oslabí konec Hondy jakožto dodavatele pohonných jednotek, který nastane po sezoně 2021.

Vyhrávat je pořád těžší

O víkendu se formule 1 poprvé po 24 letech vrátí do Portugalska, kde Hamilton může překonat rekordních 91 výher, kterých dosáhl jak on, tak Michael Schumacher. Přestože pilot Mercedesu sbírá triumfy jak na běžícím páse, podle něj nikdy nejde o procházku růžovou zahradou.

„Bláznivé na tom je, že nehledě na 91 vítězství to není o nic snazší než na začátku, spíše naopak. Pamatuji si první výhru v Montréalu v roce 2007, byl jsem hrozně mladý a neměl znalosti, jaké mám teď. Teď jsou ale závody fyzicky i psychicky náročnější, ale jiným způsobem,“ uzavírá Brit.

Hamilton při testech na okruhu Portimão v roce 2009.