Hamilton suverenní

Mercedes deklasoval soupeře v 1. tréninku na Monze.

1 Zveřejněno 4. 09 2015 — Josef Nekvinda

Úvodní trénink italské grand prix patřil vozům Mercedesu. Nejrychlejší byl Hamilton.

Jakmile s úderem desáté hodiny bylo odmáváno zelenou vlajkou, piloti se okamžitě trousili na trať. Prvním mužem na trati byl Sebastian Vettel, těsně následován Alonsem a Stevensem. Nico Rosberg do tréninku vstoupil s novým motorem, ale v soubojích s Hamiltonem ztrácel. Na prvním místě se střídali pouze jezdci Mercedesu a odmítali jakoukoliv konkurenci pustit před sebe razantním způsobem a dělila je doslova propast od zbytku startovního pole.

McLaren nasadil další technická vylepšení, ale potýkal se s velkými problémy, které na boxovou zídku reflektoval i Fernando Alonso. Lotus na trati nechyběl, jen místo Grosjeana usedl do kokpitu Jolyon Palmer. Po necelé půlhodině byly vyvěšeny červené vlajky a trénink byl na 5 minut pozastaven. Postaral se o to Carlos Sainz nezaviněným výletem mimo trať, když mu selhaly brzdy. První dnešní trénink byl ale poznamenán častým opouštěním trati a nevyhnuli se tomu ani piloti Mercedesu.

Nejlepším časem se prezentoval Lewis Hamilton, jež na svého týmového kolegu dokázal najet téměř půl sekundy. S odstupem další sekundy skončil na třetím místě Sebastian Vettel, který po vypadnutí Německa ze seriálu formule 1, bere Monzu jako svůj domácí podnik. Dopolední trénink se odjel na tvrdší sadě pneumatik a očekává se, že měkčí sady přijdou na řadu v druhém dnešním tréninku, který startuje ve 14 hodin.

fp1-results

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton suverenní”

  1. alberto.ascari napsal:

    Čekal jsem, že to bude brutální, ale takový gangbang je nad veškerá očekávání. 3 (slovy tři) piloty jsou do dvou sekund za Rodmanem, pardon, Hamiltonem.

    Změna pravidel ohledně vývoje PJ je naprostá nutnost, jinak toto potrvá roky a za par let máme z F1 DTM, ovšem bez Hondy, která za 4 roky opustí seriál (does Toyota ring a bell?).

Napsat komentář