Hamilton o kontroverzním souboji s Verstappenem: Takhle by měla vypadat bitva o titul

Lewis Hamilton říká, že jeho boj o vedení s Maxem Verstappenem ve Velké ceně Sao Paula je způsob, jakým by měl být letošní titul rozhodnutý.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 15. 11 2021 — Jiří Košta

Dva uchazeči o titul bojovali o vítězství ve Velké ceně Sao Paula v těsném boji, kdy se dvojice téměř potřetí v této sezoně střetla, když se ve čtvrté zatáčce oba piloti vydali mimo trať. Hamilton poté dokázal předjet jezdce Red Bullu a zajistil si vítězství později v závodě.

Navzdory sporům ohledně rozhodnutí sportovních komisařů nevyšetřovat incident ve čtvrté zatáčce Hamilton řekl, že si souboj kolo na kolo se svým soupeřem užil.

„Byla to zábava. Chci říct, že takhle by měla vypadat bitva mistrovství světa,” říká Brit po závodě.

„Když jel přede mnou, tak se dokázal vyrovnat mému tempu. Řekl bych, že zvláště v posledním sektoru to bylo velmi, velmi obtížné následovat ho, a mít stejně dobrý výjezd z dvanácté zatáčky. Takže nebylo snadné se držet v jeho DRS. I když jsem byl v DRS zóně, tak to bylo trochu daleko.

Měl jsem jednu příležitost ve čtvrté zatáčce, ale nedokázal jsem to udržet. A poté jsem už měl zkušenost, takže jsem se musel ujistit, že neudělám tu stejnou chybu znovu. Přesto jsem ale byl neoblomný a připravený získat tuto pozici zpátky.”

Na otázku, co si myslí Lewis o tom, když vyjeli s Verstappenem mimo trať, odpověděl vítěz závodu, že nic jiného nečekal.

„V současné době – ​​opravdu nevím. Myslím, že jsem byl zpočátku vepředu, pak si myslím, že se držel na místě a pak jsme oba vyjeli z trati. No, myslím, že vyjel z okruhu, takže jsem se samozřejmě musel vyhýbat. Ale moc o tom nepřemýšlím a samozřejmě bych se musel podívat na záznam. Ale chci říct, že je to těžký boj. Nic jiného bych opravdu nečekal. Nedotkli jsme se koly, což je dobře.”

Je to tady! Rolls-Royce oznámil první elektromobil