Hamilton nezískal body poprvé po 54 závodech. To a další statistiky

Kandidáti na titul bez bodu, Pérezovo vítězství, Vettel a Gasly na podium, nejen to přineslo drama v ulicích Baku. Zde vám nabízíme ty největší milníky GP Ázerbájdžánu, které přepsaly tabulky ve statistikách…

Štítky: GP Ázerbájdžánu Lewis Hamilton Statistiky Zveřejněno 7. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Sergio Pérez v Baku získal druhé vítězství v kariéře, první s Red Bullem. Bylo to zároveň Mexičanovo třetí podiové umístění na této trati, více jich na žádné jiné trati nezískal.

Je to poprvé od Velké ceny Monaka 2018, co závod pro Red Bull vyhrál někdo jiný než Max Verstappen, tehdy se z vítězství radoval ještě Daniel Ricciardo.

Vítěz závodu startoval šestý, druhý muž v cíli startoval až z místa jedenáctého! To znamená, že ze všech 15 jezdců, kteří v Baku získali stupně vítězů, jich celkem sedm startovalo mimo první pětku.

Vettelovo druhé místo znamená nejlepší výsledek pro Aston Martin ve formuli 1 a je to také nejlepší výsledek pro německého pilota od GP Mexika 2019.

Pierre Gasly v posledních pěti závodech dojel na bodech, v Ázerbájdžánu dokonce získal stupně vítězů. Šlo o Gaslyho třetí podiové umístění v kariéře, všechny získal s AlphaTauri / Toro Rosso.

Charles Leclerc chvíli vedl závod s Ferrari. Je to poprvé od roku 2019, kdy se italský tým dostal na první místo v závodě. Leclerc v letošní sezoně ještě nezískal stupně vítězů, ale už celkem třikrát dojel čtvrtý.

Lando Norris s McLarenem opět dokončil závod mezi prvními pěti. Norrisovi se v letošní sezoně zatím daří, z šesti závodů jich celkem pět dokončil právě v první pětce.

GM očekává prodej autonomních vozů na konci této dekády

Fernando Alonso dojel šestý, je to nejlepší výsledek Španěla od Velké ceny Austrálie 2018, tehdy ještě závodil pro McLaren.

Yuki Tsunoda dojel v Baku sedmý, jde o jeho nejlepší výsledek v kariéře a také o nejlepší výsledek pro japonského pilota od roku 2012! Tehdy během GP Abu Dhabi dojel na šestém místě Kamui Kobayashi.

Svým devátým místem si Daniel Ricciardo zajistil první body v Baku od roku 2017, kdy zde vyhrál. V roce 2018 došlo ke kolizi s týmovým kolegou Maxem Verstappenem. Před dvěma lety zase havaroval s Kvyatem a vloni se zde nezávodilo.

Mercedes nebodoval poprvé od roku 2018! Skončila tím tak šňůra bodového zisku čítající 55 závodů, která byla čtvrtá nejdelší v historii.

Poprvé od GP Rakouska 2018 Lewis Hamilton nebodoval, tehdy šlo ale o technický problém.

Je to poprvé od Velké ceny Japonska 2013, co Lewis Hamilton, Valtteri Bottas a Max Verstappen v jednom závodě nezískali ani jeden bod. Hamilton měl tehdy defekt, Bottas závodil první rok s Williamsem a Max Verstappen závodil na motokárách.