Automobilist.com

Hamilton neviděl smysl v jízdě na vodě, pro Bottase vše začne až v sobotu

Komplikované povětrnostní podmínky na Hungaroringu ovlivnily i oba piloty Mercedesu. Lewis Hamilton sice vyhrál dopolední trénink, v tom druhém ale na vodě tolik nejezdil. Valtteri Bottas ztratil čas kvůli problémům s pohonnou jednotkou.

Štítky: GP Maďarska Mercedes Zveřejněno 2. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

„Dneska jsme zvládli jen pár výjezdů na tvrdší pneumatice, to je vše. Nemělo moc smysl jezdit na vodě. Když víte, že celý víkend proprší, může to pomoci, abyste udělali nějaké změny v nastavení. Jakmile ale víte, že v neděli bude sucho, je to irelevantní. Soustředíte se jen na nejlepší nastavení pro sucho, s tím se pak na mokru případně musíte vypořádat,“ vysvětlil Brit.

Pětinásobný šampion se v Německu potýkal s nemocí. Stihl se za necelý týden dát dokupy? „Bylo mi milionkrát lépe. Pořád se dost potím, takže tělo se evidentně stále s něčím pere, ale to je dobře,“ řekl Lewis Hamilton.

Pro Valtteriho Bottase se vše pokazilo už ve výjezdovém kole úvodního tréninku. „Během prvního kola jsem měl problém s motorem, ztratil výkon a přešel do bezpečného režimu, abych se dostal do boxů.

Problém jsme nedokázali hned rozeznat, takže jsme pro druhý trénink přehodili motor a doufali, že odjedeme více kol, to se ale kvůli dešti nestalo, hodně nás to ovlivnilo. Alespoň jsem se ve voze cítil dobře, ale je škoda, že jsem nemohl jezdit více. Máme alespoň spoustu dat z Lewisova auta, ale pořádný začátek pro nás bude sobota,“ prohlásil Fin.

Bottase tak těší alespoň fakt, že vůz se mu řídil o něco lépe než v Německu, kde po chybě v rychlé první zatáčce nedokončil. „Auto mi přišlo o moc lepší než v Německu. Myslím, že nastavení je hodně odlišné, poskytuje obecně o moc více přítlaku a vyvážení bylo také lepší.“

Diskuse k článku

Napsat komentář