Hamilton nevěří, že se dokáže zlepšit, Bottas si o sobě myslí opak

Rozdílná nálada panuje v garáži Mercedesu po prvních volných trénincích. Lewis Hamilton si myslí, že ztrátu na Ferrari nedokáže eliminovat. Jeho týmový kolega Valtteri Bottas je však přesvědčen, že rozdíly mezi hlavními konkurenty o vítězství jsou menší.

Štítky: GP Brazílie Mercedes Zveřejněno 16. 11 2019 — Lukáš Podstata

Staronový mistr světa Lewis Hamilton ztratil na vítěze druhého pátečního volného tréninku tři desetiny vteřiny. „Začal jsem dobře a drželi jsme si správné tempo. Udělali jsme jen minimum úprav v našem nastavení, které jsme měli k dispozici. Musíme však ještě na našem voze zapracovat, abychom se zlepšili. Nejsem si však jistý, zda dokážeme eliminovat v dalších částech víkendu momentální ztrátu na Ferrari,“ hodnotí první tréninky Hamilton.

O Poháru konstruktérů i pilotů je rozhodnuto a někteří lidé mohou mít pocit, že pro Hamiltona je sezona ukončena a poslední závody by mohl vypustit. Brit však tyto názory vyvrací. „Zisk titulu nezmění můj přístup. Pořád chci vyhrát jakýkoliv závod. Přiznávám, že je to těžké, když získáte titul, ale vím, že nyní můžu změnit můj přístup a být více agresivní.

Nespornou výhodou pro celý náš tým je, že nyní můžeme zkoušet různé typy strategií a zaměřit se na procesy, na které běžně tolik času nezbývá. Určitě budeme ve zbytku sezony také testovat nové prvky monopostu, které budeme vyvíjet pro následující sezonu,“ řekl Hamilton.

Na rozdíl od něj je Valtteri Bottas s výkonem svého monopostu spokojený a věří, že bude v kvalifikaci a závodě konkurenceschopný. „Začal jsem svůj první stint na tvrdých pneumatikách, protože jsem chtěl získat potřebná data. Můj druhý stint ovlivnil velký provoz, takže když se podíváme na výsledné časy, tak jsme všichni docela blízko. Pro kvalifikaci i závod jsem přesvědčen, že budeme schopni bojovat o nejvyšší příčky,“ uvedl spokojený Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář