Hamilton neočekává mistrovské oslavy. Bottas hledá příčiny nezdaru

Lewis Hamilton sice vykročil za titulem nejlepší možnou cestou, avšak zbylé okolnosti, za kterých by byl korunován, už nemá ve svých rukou. Očekává proto, že korunovace v Austinu neproběhne.

Štítky: GP USA Mercedes Zveřejněno 22. 10 2017 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton vyhrál vše, co se doposud na okruhu Amerik odehrálo. To znamená všechny tréninkové sekce i kvalifikaci. Položil tím dobrý základ pro zisk čtvrtého titulu mistra světa. Domnívá se však, že právě tento scénář je v Austinu velmi nepravděpodobný. K tomu mu stačí, aby Sebastian Vettel dojel hůře než šestý při předpokladu jeho vítězství.

„Podle mě je tento scénář velmi nepravděpodobný. Sebastian odvedl skvělou práci a dostal Ferrari zpátky. Vše, co mohu udělat, je předvést nejlepší výkon. Sebastian tam je, takže pokud neudělá hloupou chybu, což je nepravděpodobné, pak to bude pokračovat v dalších závodech,“ prohlásil Hamilton ke svým šancím na zisk titulu.

„Tým odvedl fantastickou práci. Trať dnes byla náročná s tím, jak se zvedal vítr. Byl to čelní vítr do zatáčky 11, zadní v zatáčce 1, skrze rychlou pasáž prvního sektoru rovněž a pak zase čelní v zatáčce 9. Mění se to v průběhu celého kola, takže odhadujete, jak moc můžete tlačit, ale právě proto se mi líbí tento okruh. Je fantastické tady řídit.“

Týmový kolega Valtteri Bottas do závodu odstartuje ze třetí pozice a za tento výsledek neskrýval své zklamání. „Udělali jsme rozsáhlé změny v nastavení v průběhu víkendu, což učinilo auto rychlejší, ale bylo obtížné jej pilotovat. Jsem jednoznačně zklamaný, vypadalo to pro nás dobře, nicméně vždy je až o zítřejším výsledku. Zajetá kola byla dobrá, už jsem nemohl jet rychleji,“ lamentoval Fin.

„Jednoznačně nejvíce jsem se v kvalifikaci pral v posledním sektoru. Tam to bylo z nějakých důvodů mnohem zrádnější i během tréninků. Bojoval jsem hned s několika věcmi – s modulací brzd nebo rozložením hmotnosti. Měl jsem problémy to poskládat dohromady a mnohdy jsem nejvíce ztratil v zatáčkách 13 a 15. To jsou ty nejdelší zatáčky,“ osvětlil dále Bottas svůj neúspěch v kvalifikaci.

Diskuse k článku

Napsat komentář