Hamilton není spokojený s úrovní komunikace s týmem

Lewis Hamilton kritizuje nedostatky v rádiové komunikaci mezi ním a zástupci týmu během velkých cen. V Austrálii přišel Hamilton o vítězství kvůli špatnému pochopení situace ze strany týmu. V Bahrajnu si zase Hamilton stěžoval na to, že mu tým nedával instrukce, podle kterých by pochopil svou situaci v závodě.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 10. 04 2018 — GPF1.cz

„Nebylo možné pochopit, jak mohu zacházet s pneumatikami,“ řekl Hamilton. „V jednu chvíli mi bylo řečeno, že Ferrari pojede na dvě zastávky. Není totiž možné, aby po tom svém jediném pitstopu dojeli do konce. Takže jsem musel šetřit pneumatiky. To proto, že až mě po své druhé zastávce Sebastian dojede, já se mu mohl bránit.

No a jestli tedy měli jet na jednu zastávku, měl bych jet, dokud jsou pneumatiky dobré, dojet jej, až on se na těch svých začne trápit.

Tyhle informace jsem neměl. Chvíli jsem jezdil jak v zemi nikoho. Je to něco, na čem musíme zapracovat. Naše rádio navíc nefungovalo úplně dobře a v zápalu boje je někdy obtížné určit, jaké informace bych měl poskytovat. Špatně mi rozuměli. Já jsem rozuměl jim, ale oni mi vždy jen řekli My tě neslyšíme.“

Hamilton plánuje sednout se svými inženýry za jeden stůl a identifikovat potřebná zlepšení v komunikaci. Hamilton přiznal, že letos je Ferrari moc dobré na to, aby si mohli dovolit chybu.

„Není pro ní už žádný prostor,“ řekl Hamilton.

Výhoda motoru Mercedes už není tak velká jako dřív

Diskuse k článku

Napsat komentář