Hamilton: Náskok na Vettela je neuvěřitelný, dlužím všem v továrně

Lewis Hamilton udělal výrazný krok směrem k zisku čtvrtého titulu mistra světa. Povedlo se mu to vítězstvím v GP Japonska po odstoupení Sebastiana Vettela. Korunovace může proběhnout již za 14 dní v Austinu.

Štítky: GP Japonska Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 8. 10 2017 — Josef Nekvinda

Padesát devět. Taková porce bodů po GP Japonska dělí Lewise Hamiltona v čele šampionátu a druhého Sebastiana Vettela. Ještě před šesti týdny byla situace opačného gardu, jenomže pak přišly nešťastné události v Singapuru a Malajsii a rázem je to Hamilton, který kráčí za vyrovnáním Vettelova statusu čtyřnásobného mistra světa.

Hamilton si tak celkem v klidu, stejně jako před týdnem v Malajsii mohl dojet pro vítězství. Jenomže i tentokrát mu byl v patách Max Verstappen, jenž jej v závěru ohrožoval. Když britský pilot vyhraje i v Austinu a Němec skončí hůře než pátý, titul bude mít Hamilton.

„Upřímně, o takovém náskoku jsem mohl jen snít. S Ferrari to byla skvělá výzva po celý rok. Musím vyseknout poklonu svému týmu, odvedli fenomenální práci. Oni jsou pečliví, a proto spolehlivost byla skutečně na místě. To je opravdový důvod, proč dosahujeme takových výsledků. Dlužím všem, co jsou tady i v továrně,“ vyprávěl dojatým hlasem Hamilton.

„Max zajel vynikající závod. Nebylo to pro nás vůbec snadné. Dnes se zdál být Red Bull rychlý v závodním režimu, zatímco my jsme rychlí v kvalifikačním režimu. Byl jsem schopen ho udržet za sebou, ale určitě se několikrát dostal velmi blízko. Obzvláště na konci, kdy se jelo pod virtuálním safety carem a když bylo znovu restartováno. Moje pneumatiky byly studené, měl jsem před sebou provoz, takže tam to bylo velmi, velmi těsné,“ hovořil Hamilton o způsobu, jakým se mu povedlo se výrazně přiblížit k zisku dalšího titulu.

Vybudovat si takový náskok na čele šampionátu mu pomohl i kolega Bottas. Ten po penalizaci za výměnu převodovky na startu klesl o pět míst a v důsledku toho se u něho tým rozhodl aplikovat jinou strategii.

„Podle mě byla zvolená strategie správná, dala nám pár možností v závěru závodu. Škoda jen, že to nefungovalo přesně podle našich očekávání. Nemohli jsme se dostat před Red Bull,“ shrnoval své poznatky Bottas, který se na Vettela dotáhl na rozdíl třinácti bodů. „Myslím, že je to rozhodně dobrý cíl. Není to jako bojovat o vítězství v šampionátu, ale udělám vše možné, abych se na druhé místo dostal.“

Diskuse k článku

Napsat komentář