Hamilton nakonec odstartuje čtvrtý, Norris pátý

Mezinárodní automobilová federace potvrdila, že Lewis Hamilton nebude startovat po penalizaci do GP Rakouska pátý, ale čtvrtý. Proč tomu tak je?

1 Štítky: GP Rakouska Lewis Hamilton Penalizace Zveřejněno 29. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Brit se kvalifikoval jako druhý a dostal trest ztráty tří míst na startu. Ještě předtím ale bylo známo, že Kevin Magnussen, který skončil v kvalifikaci pátý, bude měnit převodovku a klesne na desátou příčku.

Podle nových pravidel platných pro letošní rok tak nejprve z pohledu komisařů Magnussen klesl na desáté místo (protože jeho trest vešel v platnost jako první, vědělo se o něm už na začátku kvalifikace) a Dánova pátá příčka zůstala pro start „volná“.

Hamilton posléze dostal trest tří míst, takže klesl za toto volné pole. Následně se všechny takové pozice smazávají, takže Hamilton se posunul na čtvrté místo.

Oficiální provizorní startovní rošt GP Rakouska 2019.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton nakonec odstartuje čtvrtý, Norris pátý”

  1. Louis65 napsal:

    Co to zase je za vymysl volne misto??? Na nej se prece posunul sestej Norris! Stejne tak nezustalo volne druhe misto po Hamiltonovi. Kdyby se dalo posouvat jen na volna mista, tak kam by se posunul penalizovany Magnussen? Zase jen ohybani pravidel. Kdyz uz komisari konecne daji Hamiltonovi trest trech mist, tak znasilni pravidla, aby byl trest jen dve mista! F1 se riti do propasti 😖

Napsat komentář