Hamilton nadšený z „nejryzejší bitvy za dlouhou dobu“

Brit musel vytrvale bojovat, aby ve Španělsku sebral Vettelovi vítězství.

1 Štítky: GP Španělska Lewis Hamilton Zveřejněno 14. 05 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton si podle svých slov nesmírně užil bitvu se Sebastianem Vettelem o vítězství ve Velké ceně Španělska, ze které vyšel jako vítěz a připsal si svůj druhý triumf v sezoně 2017.

Brit startoval do závodu z pole position, odjezd z roštu se však lépe povedl Vettelovi, který se tak ujal vedení v závodě. Němec se v čele závodu držel po dva stinty, při výjezdu z boxů po druhých zastávkách v boxech však došlo na dramatický moment, když oba najížděli bok po boku do první zatáčky. Vettel v tvrdém souboji okořeněném vzájemným kontaktem vedení udržel. Hamilton však pilota Ferrari nadále stíhal a na začátku 44. kola se s využitím systému DRS probil na první pozici, kterou už nepustil.

„Seb byl vpředu tak rychlý, musel jsem opravdu tlačit, abych se udržel blízko za ním a nenechal ho ujet,“ řekl Hamilton. „Byla to ta nejryzejší bitva, kterou si za dlouhou dobu pamatuji, což jsem si nesmírně užíval. Tohle je, co sport potřebuje, aby se dělo v každém závodě a proto já závodím, co mě k závodění přivedlo.

Svádět těsné souboje s ním, se čtyřnásobným mistrem světa, je úžasné. Nakonec jsme vyjeli tak blízko sebe, v první zatáčce to bylo velice, velice těsné, nechal jsem ti (na Vettela) místo, jinak bychom se srazili. Bylo to těsné, bylo to cool. Ve víru bitvy si člověk nevšimne, jak to bylo, já jsem cítil, že jsem prostě vyjel z trati, ale byl jsem vedle. Ale bylo to závodění, jak má být. Miluji to, za nic na světě bych to nevyměnil.“

Hamilton v závěru závodu odjel dlouhý stint na měkké směsi pneumatik. Dokázal však jezdit dostatečně konkurenceschopné časy a Vettela jedoucího na trvanlivější středně tvrdé směsi si již k tělu nepustil.

„Tým se strategií odvedl skvělou práci,“ řekl Hamilton. „Tohle je jeden z nejtěžších závodů, udržet se ho, on jel fantasticky, takže je to opravdu čest závodit s ním. Poslední stint, 25 kol, když mi řekli, že to musíme zvládnout, nemyslel jsem si… Myslel jsem, že na konci budeme muset znovu do boxů, ale zvládli jsme to. Tihle kluci (Ferrari) odvedli fenomenální práci, ta rychlost, kterou měli, je to mezi námi vyrovnané.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton nadšený z „nejryzejší bitvy za dlouhou dobu“”

  1. Paule napsal:

    kéž by to takhle bylo po celou sezónu. Ferrari mě letos nepřestává překvapovat a tyhle souboje kolo na kolo jsou fakt úžasné. Jen mám trochu strach, aby postupem času Ferrari neodpadlo a nemusí to být nutně ani pomalejším tempem při vývoji auta, jako to bylo loni, ale spíš tím, že budou tu techniku tlačit za hranice svých možností a třeba v druhé polovině budou dostávat hodně penalizací za překročení limitů co se motorů týká.

Napsat komentář