Hamilton: Na simulátorech musíte oklamat svou mysl, a to já nerad dělám

Lewis Hamilton se od simulátorů a virtuálních závodů drží dál. Již několik týdnů probíhají zajímavé eSportové eventy, kterých se účastní spousta formule 1. Lewis Hamilton aktuální šampion se však k účasti v žádných z těch závodů nechystá a dává přednost Call of Duty a Grand Turismu.

Štítky: eSports Lewis Hamilton Zveřejněno 11. 05 2020 — Lukáš Podstata

Hamilton přiznal, že místo F1 2019 dává přednost hře Grand Turismo Sport, ve které se snaží pokořit své nejlepší časy. Dále také Brit spíše, než závodům holdoval akční FPS střílečce Call of Duty. „Nemám příliš velký zájem o závodní simulátory. Musím ale přiznat, že společnost Sony a Grand Turismo mi poslali celé nastavení, na kterém mohu jezdit. Na Grand Turismu jsem vyrostl a trávil na něm opravdu mnoho hodin. Je to pro mě jasná volba,“ řekl Hamilton, který je placeným ambasadorem značky.

„Snažil jsem se porazit svá nejlepší kola. Někdy to bylo opravdu frustrující, protože má stanovená kola měla opravdu hodně solidní úroveň.“ Hamilton také zmínil, že je příjemné jezdit ve svém monopostu s kterým dokázal vyhrát titul. „Upřímně je to jedna z nejlepších věcí. Jak jsem dosáhl momentu, kdy jsem měl formuli 1 nepociťoval jsem žádný důvod měnit platformu.“

Rodák ze Stevenage zároveň přiznal, že není příliš velkým fanouškem simulátorů a přijdou mu stále hodně nepřirozené. „Snažím se trávit na simulátoru jen minimální čas. Víte, nikdy nedocílíte stejných pohybů, jako v reálném monopostu. Pokud chcete jezdit doma a jste zvyklí na síly a pohyby které na vás působí v realitě, je nutné oklamat svou mysl, a to já nerad dělám. Na druhou stranu, pokud máte přátele, s kterými si zazávodíte tak to je dobrá možnost k odreagování.“

Závěrem však Hamilton dodal, že si se svými kolegy zahrál Call of Duty. „Hrál jsem Call of Duty s Pierrem Gasly a Charlesem Leclercem,“ řekl šestinásobný mistr světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář