Na oslavy není čas, apeluje na tým obhájce titulu

Lewis Hamilton opět stáhl náskok Maxe Verstappena v čele šampionátu letošního mistrovství světa, když si dominantním stylem podmanil Grand Prix Kataru. I přes další úspěch je Hamilton plně soustředěný na zbytek sezony a na oslavy teď není čas.

Štítky: GP Kataru Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 21. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Sedminásobnému šampionovi se v závěru letošní sezony daří. Po vítězství v Brazílii přidal Brit další triumf v Kataru a výrazně mění situaci v šampionátu – před závodem na Interlagosu byl pilot Mercedesu 19 bodů za Verstappenem, nyní to je už jen osm.

I přesto, že pilot Red Bullu získal na okruhu Losail druhé místo a minimalizoval škody, má důvody být lehce nervózní, jelikož rychlost Mercedesu je aktuálně velmi působivá.

„Dnes jsme měli trochu snazší závod, a to díky penalizacím, které byly ještě před závodem rozdány. Bylo to především o kontrolování tempa a vyhýbání se chybám. Naštěstí šlo dnes vše podle plánu a získali jsme další důležité body.

Hned po startu jsem si všiml, že Max měl hodně dobrý start a došlo mi, že se okamžitě dostal před mého týmového kolegu. Nevím, co se na startu stalo Valtterimu. Jak jsem ale řekl, my dnes byli naštěstí v té pozici, kdy jsme dokázali odpovědět,“ uvedl Hamilton.

Formule 1 má nyní týdenní přestávku, poté se sport vůbec poprvé podívá do Saúdské Arábie a následně do Abu Dhabi. Na oba závody se Hamilton velmi těší, podle vlastních slov je ale před ním ještě stále hodně práce.

„Je to úžasná sezona a užívám si to. V poslední době jsem se na Maxe docela dotáhl, ale pořád není konec, a tak ani není čas na oslavy, i když jsme dnes vyhráli. Už zítra zase budu s týmem a připravovat se na poslední dva závody.

Doufám, že ze sebe dostanu maximum jak v dalším závodě, tak v tom posledním. Nesmíme ale Red Bull podcenit, protože pořád mají dobré tempo a dnes to jen potvrdili. Skrz pole se probíjeli poměrně s přehledem.

Na poslední dva závody se upřímně těším, myslím, že by našemu vozu mohly obě tratě docela sedět, a proto tam musíme vytěžit úplné maximum. Snad si naši formu z poslední doby udržíme až do samotného finále,“ doufá pilot Mercedesu.

Xiaomi bude vyrábět vlastní elektromobil