Hamilton může skončit stejně jako já, varuje Button

Bývalý pilot a mistr světa F1 z roku 2009 Jenson Button varuje před možným koncem svého krajana Lewise Hamiltona. Podle Brita může pilot Mercedesu skončit dřív, než sám uvádí a stačí k tomu jedna věc, ta, která zapříčinila i Buttonův konec.

Štítky: Jenson Button Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton s Mercedesem aktuálně jedná o nové víceleté smlouvě. Sedminásobný mistr světa by se ‚stříbrnými‘ šípy mohl pokračovat klidně další ‚dva tři‘ roky. Krajan Jenson Button by byl za Hamiltonovo setrvání rád, ale varuje před náhlým koncem.

„Když jste mistr světa a k tomu tak úspěšný pilot jako je Lewis, nestačí vám pravidelné body a několik podií za rok. Člověk chce vyhrávat a pokud má za sebou tolik úspěchů, přestane ho to po nějaké době bavit. Tak to prostě je.

Lewis měl po celou kariéru auto, které mohlo bojovat o vítězství. Vloni mu Mercedes takový vůz dát nemohl, ale slabý vůz to také nebyl, na konci roku pak vyhrál závod. Myslím si, že pro budoucnost Lewise bude letošní sezona zásadní,“ je přesvědčen Button.

Hamiltonův bývalý kolega přiznal, že nekonkurenceschopnost vozu byla důvodem, proč se v roce 2016 rozhodl pověsit závodní kombinézu na hřebík a skončit. „S tlakem se pilot F1 srovná, ale s faktem, že nemůže vyhrávat ne.

To je důvod, proč jsem ve formuli 1 skončil. Věřím, že jsem měl na to bojovat o ty nejlepší příčky, ale vůz mi to zkrátka nedovolil. Po čase se řeknete: ‚Ok, dělám maximum a pořád to nestačí, nestojí mi to za to!‘ a potom odejdete.

Pokud se letošní sezona Mercedesu a Lewisovi nepodaří, může to skončit podobně jako u mě před lety,“ zakončil bývalý pilot McLarenu, který v letech 2010 až 2012 společně s Hamiltonem hájil barvy McLarenu.