Hamilton: Moje chyba ukazuje, že jsme všichni jen lidé

Rozdílné pocity panovaly na obou stranách garáže Mercedesu po kvalifikace na Grand Prix Brazílie. Zatímco Valtteri Bottas bral první místo, Lewis Hamilton havaroval už v letmém kole úvodní části kvalifikace.

Štítky: GP Brazílie Mercedes Zveřejněno 11. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Finský pilot po dojetí neskrýval nadšení. „Je to dobrý pocit, ještě pořád se trochu klepu, ale je to opravdu skvělé. Bylo to hezké kolo, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že Kimi a Sebastian zajeli také dobré časy. Je jen škoda, že Lewis skončil už na začátku,“ litoval Bottas.

„Je vážně dobré tu startovat z prvního místa. Máme dobré auto a bude to těsný závod mezi námi s Ferrari, těším se na to. Není to okruh, kde se snadno předjíždí. Vyhnout se chybám bude jedna věc, ale start je vždycky drama,“ varoval pilot Mercedesu, který tak odstartuje potřetí v kariéře z nejvýhodnější pozice.

Z opačného konce vyjede do závodu Lewis Hamilton. „Jsem v pořádku, stalo se to tak rychle. Je to, jak to je. Bohužel, musím to tak brát. Výzvy jsou to, co dělá život zajímavým a jejich překonávání dává životu smysl. Musím se odprostit od negativity, vzít to jako zkušenost, ponaučit se z toho a být silnější.

Chybovat je u mě velmi nezvyklé, ale jen to dokazuje, že jsme všichni lidé a takové věci se stávají. Pokusím se zítra si to maximálně užít. Před lety jsem se tu taky probojovával polem a měl skvělý závod,“ zavzpomínal Brit.

Diskuse k článku

Napsat komentář