Hamilton: Měňme pravidla častěji. A radikálně

Měnit pravidla častěji a výraznějším způsobem, pak by F1 nemusela přihlížet jednomu dominujícímu týmu. Nadšení by byli i fanoušci, míní Lewis Hamilton.

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Pravidla Zveřejněno 5. 04 2017 — Josef Nekvinda

Před nástupem hybridních pohonných jednotek byla formule 1 pod nadvládou Red Bullu. Od zavedení těchto motorů se karta zcela obrátila a podobně jako před lety Red Bull je na tom nyní Mercedes. Nedostižný a dominantní. Tři roky u kormidla přinesly Stříbrným šípům zisk jednapadesáti vítězství z celkových padesáti devíti velkých cen.

Avšak, kdo ví. Obsáhlé úpravy technických regulí dost možná způsobí přerozdělení sil a Mercedes letos výsledkově znejistí. Že by to nebylo na škodu z pohledu fanouška, o tom netřeba diskutovat. K častějším změnám v pravidlech ovšem nyní vyzývá i Lewis Hamilton.

„Čím více musíte bojovat, tím uspokojivější pocit panuje z vítězství. Jsme plně pro takovou výzvu. Jsem na to připravován a dle mého to není něco špatného. Už si ani nevzpomínám, kdy jsme jezdili tři roky bez změny pravidel, ale myslím, že by možná měli tento interval zkrátit a dělat větší množství úprav,“ uvádí britský pilot k nové podobě letošních pravidel.

„Je celkem časté, že dominuje některý z týmů a je velmi obtížné jej dohnat. Máme tu omezení vývoje, který můžeme v průběhu sezony učinit, ale top týmy vyvíjejí podobným tempem jako ostatní. Pokud je proto mezera už na začátku, je těžké tuto ztrátu vyplnit, protože je předepsáno, kolik můžeme investovat prostředků a času do rozvoje vozu.

Drastické změny by to mohly okořenit. Nikdy jsem neviděl fanoušky tak nadšené, jako jsou v letošní sezoně. Možná proto, že nevíme, jak si týmy a auta stojí. Takže více podobných událostí by podle mě bylo vítaným benefitem,“ sděluje svůj názor Lewis Hamilton.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton: Měňme pravidla častěji. A radikálně”

  1. villonso napsal:

    To je skvělý nápad. Ještě zapomněl dodat, že by se měly často měnit i okruhy.

Napsat komentář