Hamilton měl závod pod kontrolou

Lídr šampionátu v Montrealu vyhrál už počtvrté. Navýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí na sedmnáct bodů.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 7. 06 2015 — Michal Mikoláš

Lídr šampionátu v Montrealu vyhrál už počtvrté. Navýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí na sedmnáct bodů.

Kanada patří k nejoblíbenějším destinacím Lewise Hamiltona. Potvrdilo se to i v neděli 7. června, kdy na okruhu Gillesa Villeneuva získal své již čtvrté vítězství.

„Myslím, že jsem něco takového potřeboval. Tuhle trať zbožňuju, miluji tohle město. Byl to fantastický víkend. Je příjemný pocit vrátit se na nejvyšší stupínek.

Myslím, že budu mluvit i za tým, když toto vítězství věnuji otci mého závodního inženýra Bona. Má za sebou perné dny, vedl si skvěle.

Jízda ve voze nebyla zcela nejpohodlnější, auto nebylo moc vyvážené. Nikdy jsem ale nebyl pod větším tlakem. Nico byl rychlý, ale vždy, když jsem potřeboval, jsem dokázal poodjet. Opravdu jsem si to užíval,“ prohlásil Hamilton.

Nico Rosberg se podobného štěstí jako v minulém závodě v Kanadě nedočkal. I přes velkou snahu na Hamiltona nenašel fungující recept.

„Bylo to parádní soupeření s Lewisem, jel jsem jako šílený a snažil se na něj vyvinout tlak. Ale nechyboval, klobouk dolů.

Závod byl opravdu náročný, museli jsme si hlídat palivo, brzdy, prakticky všechno. Lewis to měl samozřejmě podobné. Byl to dobrý závod, jen tomu chybělo vítězství. Druhá pozice je ale OK,“ řekl Rosberg, který dle vlastních slov závod prohrál už ve včerejší kvalifikaci.

Diskuse k článku

Napsat komentář