Hamilton má první sezonu, ve které nezískal jediné vítězství

Lewis Hamilton musel z posledního podniku letošní sezony odstoupit. Jednalo se o první odstoupení v letošní sezoně vlivem poruchy jeho monopostu. Hamilton zároveň přišel o možnost dokončit a prodloužit svou sérii, kdy v každé sezoně minimálně jednou zvítězil.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 21. 11 2022 — Lukáš Podstata

Lewis Hamilton přišel vlivem technických problémů o možnost pokračovat ve své úchvatné sérii, kdy alespoň jeden závod během sezony, které se účastnil, vyhrál. Nejblíže k vítězství byl během závodu v Brazílii, kdy byl Mercedes dominantní. Ze zisku vítězství se však radoval George Russell.

Britský závodník však v rozhovoru potvrdil, že se nevzdal a věřil do poslední chvíle, že alespoň jeden závod dokáže během ročníku 2022 ovládnout.

„Až do posledního závodu jsem vždycky věřil, že potenciální šance tu je. Myslím, že je důležité uchovávat si naději a tvrdě pracovat. Dali jsme do toho společně s týmem úplně vše, ale poslední závod byl takovým shrnutím celé naší sezony. Jsem rád, že už je to za námi.“

Určitý progres týmu, který se zpočátku sezony trápil a byl daleko za Red Bullem a Ferrari kvituje i sedminásobný šampion. „Mám pocit, že letos, když jsme získali páté místo, brali jsme to jako vítězství. Následně nám přišlo jako vítězství čtvrté místo a poté podium. Tento progres mi ukázal, že jsme opravdu něco během sezony dokázali,“ hodnotí částečně sezonu Lewis Hamilton.