Hamilton má novou motivaci. Chce se vyrovnat Schumacherovi

Ještě před pár lety to vypadalo, že Lewis Hamilton je na nejlepší cestě k ukončení kariéry. Teď však Brit obrací. Jeho cílem je vyrovnat se sedminásobnému šampionovi Michaelu Schumacherovi. Na něj ztrácí momentálně dva tituly mistra světa.

1 Štítky: Lewis Hamilton Michael Schumacher Zveřejněno 2. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

„Michael skončil, když mu bylo 38 (v roce 2006 u Ferrari, při ukončení kariéry s Mercedesem v roce 2012 mu bylo 43, pozn. red.), mně je 34. Uvnitř sebe rozhodně cítím, že ještě klidně dalších pět let zvládnu. Jsem až směšně moc odhodlaný vítězit,“ tvrdí Lewis Hamilton.

To je prý hlavní rozdíl mezi ním a některými jeho soupeři. Dost možná se jedná o konkrétní narážku na Sebastiana Vettela, který podle spekulací pověsí závodní helmu na hřebík už na konci letošní sezony.

„Co mě drží ve hře, a cítím, že někteří z mých soupeřů to tak nemají, je ten oheň uvnitř, vášeň. Mám tuhle příležitost. Mohl bych teď snadno odejít, ale cítím, že by to bylo mrhání, pokud bych nepokračoval a nezlepšoval se, nerostl a netlačil na to. V podstatě musím pokračovat tak dlouho, jak to jen bude možné. Dokud si to budu užívat,“ přiznává Hamilton.

„Jako pilot občas mentálně hrozně trpíte.“

Lewis Hamilton – Mercedes

Ten pohovořil i o negativním aspektu závodění, kterým je podle něj obrovský tlak a s tím spojené emoce prožívající jezdci při úspěchu a neúspěchu. „Jednou jste mentálně obrovsky nahoře, když vítězíte a jste úspěšní, ale pak jsou situace, kdy jste hrozně na dně.

Je to něco, o čem jsem nikdy nemluvil, ale občas kvůli této nestabilitě psychicky trpíte. Když jste na dně, musíte se dát jako sportovec dohromady. Pokud máte kliku, najdete na tom dnu sílu. Je to o tom, jak se zase dostat nahoru, ne o tom, jak jste spadli.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton má novou motivaci. Chce se vyrovnat Schumacherovi”

  1. FandaF1 napsal:

    Hamilton nemá 33 ale 34 rokov.

Napsat komentář