Hamilton lituje nevhodného výběru pneumatik pro Kanadu

Dvě chyby v zatáčce č. 10, nepříjemné vracečce montrealského okruhu, připravily Lewise Hamiltona o šanci získat sedmé pole position v Kanadě. Pilot sám je přesvědčen, že první místo na startu ztratil právě a jenom tam.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 10. 06 2018 — GPF1.cz

„V pátečních trénincích byla vyváženost auta v nájezdu do desáté zatáčky skvělá,“ řekl Hamilton. „Obvykle je třetí sektor dráhy pro mě tady nejsilnější, ale tentokrát jsem se jen trápil.

Před zatáčkou č. 10 je velký hrbol, v pátek jsme tam párkrát zablokovali kola, ale nijak moc. Samozřejmě, jak posouváte nastavení auta, některé jeho oblasti to může ovlivnit. V sobotu jsem měl pořád problémy do té zatáčky své auto ubrzdit. Ať už přední kola nebo zadní kola, byl to trochu zmatek.

Musím zanalyzovat data, ale rozhodně jsem tam přišel o velké množství času. Jenom tam jsem určitě přišel o pole position.“

Lewis Hamilton se nyní spoléhá na závodní tempo mercedesů.

„Tu tady máme vážně dobrou, a jsem také hodně zvědavý na Red Bull. Pravdou je, že jsme mohli zvolit větší počet sad nejměkčích pneu, abychom se lépe připravili.“

Týmy musely pneumatiky pro GP Kanady zvolit 3,5 měsíce před závodem. Mercdes přivezl o tři sady hyper-měkkých pneumatik méně a poprvé je vyzkoušel až ve třetím tréninku. Mercedes také odložil nasazení nové specifikace motoru. Jiný výběr by nyní zvolil také šéf týmu Toto Wolff. Je ale přesvědčen, že by to Hamiltonovi pole position stejně nepřineslo.

Na startu GP Kanady mají piloti Mercedesu a Ferrari fialové ultra-měkké pneumatiky, Ricciardo s Verstappenem startují na růžové hyper-měkké.

Diskuse k článku

Napsat komentář