Hamilton vloni “odbourával ego”

Lewis Hamilton říká, že v roce 2022 byl občas ve voze Mercedes „duch“, a to díky nekonečným neúspěchům, kterým tým čelil poté, co dosáhl pokroku.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 27. 12 2022 — Jiří Košta

Poté, co se Mercedes snažil překonat problémy se skákáním na začátku sezony, čelil se svým W13 řadě falešným nadějím, když se zdálo, že aktualizace vyřešily většinu jejich problémů.

Po povzbudivých víkendech ve Španělsku, Silverstone a Maďarsku následovalo zklamání, než se tým konečně dostal do situace kolem Velké ceny Spojených států.

V rozhovoru zveřejněném na webu Mercedesu ve čtvrtek, který se zabýval kampaní v roce 2022, Hamilton řekl, že cítí, že se díky této formě horské dráhy děje něco nevysvětleného.

„Prvním velkým krokem byla Barcelona, to byl náš první náznak toho, že v autě je větší potenciál. Ukázalo se to být trochu falešně pozitivní; auto tam bylo dobré, ale potom byly závody těžké. Bylo to, jako by byl v autě duch a neustále se vracel.

Ale pak tu byla Francie a to byl dobrý krok s naším prvním dvojitým cílem na stupních vítězů. A pak tu byl také Austin, s aktualizací, kterou jsme měli.”

Hamilton však počítal s tím, že Mercedes si zaslouží pochvalu za to, že i přes mnoho neúspěchů pokračoval v hledání odpovědí.

„Vždycky jsem věděl, že to dokážeme. Nikdy jsem nepochyboval, že se tam nakonec dostaneme, ale letos bylo hodně pokusů a omylů a tolik neúspěchů.

Byly chvíle, kdy jsme přinesli upgrady a nefungovaly, a chvílemi jsme zkoušeli různé věci a nefungovalo to. Zkoušel jsem tolik věcí a tolikrát jsem selhal, ale díky tomu se člověk učí a roste.

O tom to letos bylo. Bylo to o selhání, odbourání ega, posílení našich vztahů a posílení naší komunikace. Z tohoto pohledu to bylo opravdu posilující.”

I když během sezony probíhaly na trati konkurenční boje a Hamilton nevyhrál závod poprvé v kariéře, stále si myslí, že z této zkušenosti bylo možné vzít i pozitiva.

„Pro všechny to byl velmi těžký rok. Pro mě to bylo náročné způsobem, který jsem nečekal, ale jsem za to neuvěřitelně vděčný. Letos jsem jako muž pocítil větší růst, pokud jde o vnitřní sílu, než v mnoha jiných letech.

Myslím, že to byl nejlepší rok v mé kariéře, pokud jde o podporu fanoušků. Bylo tam tolik lásky a to je tak ceněné v době, kdy svět prochází opravdu těžkým obdobím.

Vidět všechny nadšené pro náš sport, víkend co den, víkend venku, je tak skvělé. Je to nejvzrušenější, co jsem viděl fanoušky, a nejvášnivější, takže mám pocit, že podpora je umocněná. Měl jsem pocit, jako bychom byli na společné cestě víc než kdy předtím.”

McLaren pracuje na elektrickém SUV