Hamilton končit nehodlá, chce další titul

Nedávno oznámil konec kariéry Sebastian Vettel. Čtyřnásobný šampion má velmi podobně dlouhou kariéru jako Lewis Hamilton, a tak vysvitla otázka, zda se Brit také nechystá do formulového důchodu. Pilot Mercedesu to ale popřel, jeho motivací je získat další titul.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Sebastian Vettel Zveřejněno 9. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Jak Vettel, tak Hamilton debutovali v F1 v roce 2007. Hamilton byl pilotem McLarenu, Vettel si debut odbyl až ve Velké ceně USA, kde nahrazoval Roberta Kubicu po velké nehodě v Kanadě, o rok později se i Vettel permanentně připojil do sportu.

Němcova kariéra ale pomalu končí, v Maďarsku Vettel oznámil, že na konci roku opustí F1. Hamilton je ještě o dva roky starší, ale nad svým koncem ve formuli 1 stále nepřemýšlí. Brit ale uznává, že je mu lehce smutno, jak piloti z jeho generace končí kariéry.

„Součástí mé kariéry je hodně lidí. Závodil jsem proti hodně klukům, kteří dnes končí kariéry a musím přiznat, že je mi z toho trochu smutno. Po Sebovi se mi bude stýskat, jeho rozhodnutí ale chápu a plně respektuji, snad se mu bude v budoucím životě dařit.

Není to ale důvod, abych i já přemýšlel nad svým koncem. Myslím, že je na každém z nás, jak se cítíme a zda budeme i nadále stíhat tempu F1. Pořád je tu Fernando, takže díky němu nejsem v poli nejstarší, kdyby tu ale nebyl, nic se pro mě nemění,“ uvedl Hamilton.

I přes těžkou sezonu, kterou Mercedes letos má, je Hamilton oddaný týmu a v hlavě mu ještě neproběhla myšlenka o ukončení kariéry. Brit není připravený na konec a ve formuli 1 má úkol, který před svých důchodem chce splnit – další titul.

„Pořád přemýšlím nad tím, jak mám svému týmu pomoci k návratu na vrchol. Chceme znovu vyhrávat a chceme získat další tituly – to je naše společná motivace. Někteří už si možná myslí, že na F1 nemám, nebo že jsem už starý, ale já si myslím něco jiného.

Pořád mám ve své nádrži dostat benzínu na to, abych tady ještě nějaký ten rok zůstal. V tuto chvíli zde chci zůstat i po roce 2023. Nechci ale zase svůj odchod zbytečně natahovat, skončím v době, kdy budu mít pocit, že mám skončit,“ uzavřel debatu Hamilton.