Hamilton: Když nemůžu vyhrát, měl bych přát vítězství Rosbergovi, ale nepřeju

Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že kdyby nemohl vyhrát šampionát, byl by raději, aby uspěl někdo z jiného týmu, spíš než Rosberg.

6 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 29. 06 2015 — Jan Pastorek

Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že kdyby nemohl vyhrát šampionát, byl by raději, aby uspěl někdo z jiného týmu, spíš než Rosberg.

Týmům jde především o vítězství v poháru konstruktérů, protože z něj pramení peníze. Proto potřebují, aby se co nejlépe dařilo oběma jezdcům. Hamilton se s tímto hlediskem nedokáže ztotožnit.

„Jste tým a úkolem pro oba jezdce je získat co nejvíc bodů, abyste vyhráli pohár konstruktérů. To je jediný šampionát, na kterém týmu opravdu záleží,“ uznal v Graham Norton Show.

„Ale individuálně oba chceme vyhrát, takže chceme porazit toho druhého jezdce. Měl bych říct, že pokud nevyhraju, chci, aby vyhrál můj týmový kolega, ale tak to není. Soutěžíte se svým týmovým kolegou, takže vám nevadí, když ho někdo jiný obere o body.“

Diskuse k článku

6 komentářů: “Hamilton: Když nemůžu vyhrát, měl bych přát vítězství Rosbergovi, ale nepřeju”

 1. Graveyard napsal:

  To cítím úplně stejně

 2. Prost-centric napsal:

  Očividně svou budoucnost nevidí v týmu Ferrari 😉

 3. Mansell napsal:

  Tak koneckonců celou dobu se tak projevuje. Vůbec bych se nedivil, kdyby tehda ve Španělsku opravdu použil neatorizované nastavení motoru, protože klidně sejme Rosberga, jen aby vyhral a když mu Rosberg chce oplatit stejnou mincí tak se rozčiluje. Neví kde jsou hranice slušnosti.

 4. MildaX napsal:

  Vyjímečné chvilky upřímnosti by se měli cenit, je jich v F1 málo stejně jako v každém jiném byznysu. Může snad být vítěz ten, kdo přeje úspěch svému hlavnímu soupeři? 😎

 5. Lotrando napsal:

  Takové nepřejícné chování je typické pro tu část lidstva, která nosí náušnice. 🙂 Obětovat zájmy týmu jen aby nevyhrál kolega, to svědčí o tom, že pořád ještě nedospěl. Opravdová osobnost by se nad toto uměla povznést. Zdá se mi, že má dost společného s Ogierem. Jako jezdec špička, jako člověk spíš nic než moc.

 6. Arturo napsal:

  Alespoň je upřímný.

Napsat komentář