Hamilton jednal s Ferrari: Ale nenašli jsme shodu

Lewis Hamilton s Ferrari několikrát hovořil, ale nikdy si spolu nesedli přímo k jednacímu stolu. Scuderia měla dveře zavřené pokaždé, když sedminásobnému mistrovi světa končila smlouva.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Zveřejněno 19. 11 2020 — Petr Čermák

Lewis Hamilton nikdy neskrýval svou vášeň, která ho spojuje s automobily značky Ferrari – několik jich dokonce vlastní. Pokud ale jde o tým ve formuli 1, v rudých barvách Brit nikdy nezávodil.

Sice spolu obě strany hovořily, ale ani jednou nešlo o nic vážného. Novopečený šampion navíc uvedl, že se on sám k Ferrari nikdy nehodil. „Několikrát jsme spolu mluvili, ale nikdy jsme si nesedli a neprojednali nějaké podmínky. Nebyli ti praví,“ uvedl Hamilton.

Důležitým faktorem bylo i načasování – Hamiltonovi totiž pokaždé končila smlouva v době, kdy mělo Ferrari ve své stáji plno. I nyní má již „zamluvenou“ jezdeckou dvojici na příští rok – pro vzpínajícího se koně bude nadále závodit Charles Leclerc a v týmu jej doplní Carlos Sainz.

„Asi se k sobě nehodíme. Časování je podle mě důležité, nic se neděje bezdůvodně. V posledních letech končily mé kontrakty v odlišnou dobu než u ostatních jezdců.“

Ale byl by Hamilton u Ferrari vůbec šťastný? U Mercedesu má volnost, kterou mu McLaren nedokázal poskytnout. U Ferrari by se nejspíš musel opět omezovat ve svém osobním životě.

„V McLarenu jsem vyrostl, ale měli několik zásad, podle nichž se měl jezdec chovat. Nebylo to nic pro mě, vždy jsem byl trochu outsider. Než jsem podepsal s Mercedesem, řekl jsem jim: ‚Podívejte, jsem jiný než ostatní jezdci. Chci být sám sebou, nechte mě zjistit, kdo vlastně jsem. V každém případě vám chci pomoci šířit značku Mercedes mezi mladými lidmi.‘ A přesně to se nakonec stalo.“

Podle di Grassiho byl Roborace v rámci závodního víkendu formule E přešlap