Hamilton je zaskočený strategií týmu

Lewis Hamilton prohlásil, že byl překvapený ohledně rozhodnutí se zastávkou v boxech během virtuálního safety caru.

Štítky: GP USA Lewis Hamilton Mercedes Strategie Zveřejněno 21. 10 2018 — GPF1.cz

Hamilton, který startoval z prvního místa potřeboval porazit Sebastiana Vettela o osm bodů, aby se mohl stát mistrem světa. Nicméně i kvůli druhé zastávce v boxech skončil Hamilton až jako třetí. Vettel dokončil těsně za ním na čtvrté pozici.

„Udělali jsme si to těžké,” řekl Hamilton. „Opravdu si nejsem jistý, jak mohla tato strategie dopadnout.”

Hamilton byl v boxech pro měkké pneumatiky během virtuálního safety caru v jedenáctém kole. I když se to celé zdálo jako dobrá myšlenka, Räikkönen nestavěl a navíc udržel Hamiltona za sebou.

Britský pilot postupně začal ztrácet a musel tak do boxů znovu. Rázem tak byl o 12 vteřin za Räikkönenem a Verstappenem.

„Dvanáct vteřin bylo příliš mnoho. Přirozeně jsme věřili, že to dokážeme. Bylo to pro nás trochu překvapení, že se to nepovedlo.”

Toto Wolff také potvrdil, že celá strategie nebyla zrovna ideální. Celý tým Mercedes tak bude muset vyhodnotit příčinu.

Hamilton málem získal druhou příčku, ale v předposledním kole při útoku na Verstappena vyjel mimo trať. Souboj o titul se tak posouvá minimálně do dalšího závodu v Mexiku.