Hamilton: Je tu jeden pilot, který nejezdí podle pravidel

Lewise Hamiltona rozčílil manévr Maxe Verstappena, kterým jej pilot Red Bullu předjel mimo dráhu. Přestože za tento přešlap dostal Nizozemec trest, jezdec Mercedesu už má takového chování po krk.

Štítky: GP Saúdské Arábie Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 7. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

„Nemyslím si, že jsem změnil způsob, jakým závodím,“ řekl Hamilton v reakci na incident po prvním restartu. „Myslím, že jsme letos viděli několik případů – třeba v Brazílii –, kdy jsme nezávodili jen na trati mezi bílými čarami. A vysvětlení komisařů nebylo jasné, bylo to dovoleno, takže to pokračuje.

Z mého pohledu vím, že nemůžu někoho předjet a vyjet z trati a pak si udržet pozici. Myslím, že to je mezi námi jezdci dobře známé – ale na jednoho z nás se to asi nevztahuje,“ rýpl si do Verstappena.

Ten se však brání tím, že ani Hamilton nezvládl zatáčku projet podle regulí. „Přijde mi zajímavé, že jsem to já, kdo dostává trest, když oba vyjedeme za bílou čáru. V Brazílii to bylo v pořádku, a teď za to najednou dostanu penalizaci. Bylo ale jasně vidět, že jsme oba nezvládli zatočit.“

Podle Verstappena pak je momentálně trestáno až příliš incidentů, což škodí závodění. „Myslím, že v poslední době se mluví spíš o bílých čarách a trestech než o skutečném pořádném závodění. A to je podle mého trochu škoda.“

Podcast: Jak pochopit saúdskoarabské šílenství